Skip to content Skip to footer

Gniazda zdalnie sterowane dla wygody i oszczędności energii

Wizja inteligentnego domu, który sam steruje poszczególnymi elementami czy obszarami, staje się coraz bardziej realna. Na rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań, które można uznać za elementy domu inteligentnego. Można do nich bez wątpienia zaliczyć zdalnie sterowane gniazda elektryczne, jakich coraz większy wybór oferują producenci i sklepy. Dzięki tym urządzeniom można sobie w znacznym zakresie nie tylko ułatwić korzystanie z wielu urządzeń elektrycznych, ale również zaoszczędzić na rachunkach za systematycznie drożejący prąd. Specjalistyczne sklepy z artykułami elektrycznymi, szczególnie internetowe, oferują coraz większy wybór takich urządzeń.

Zdalnie sterowane gniazda ułatwiają codzienne życie

Większość ze stosowanych współcześnie urządzeń zasilanych prądem nie ma opcji zdalnego wyłączania czy programowania wyłączenia o konkretnej porze. Ale można tę niedogodność obejść i zastosować zdalny włącznik urządzeń 230v, jakich jest coraz większy wybór w sklepach elektrycznych. W ten prosty sposób można zautomatyzować pracę nawet najprostszych urządzeń, niezależnie od ich wieku czy przeznaczenia. Rezultatem stosowanie zdalnie sterowanych włączników urządzeń jest nie tylko wygoda, ale przede wszystkim oszczędność energii. A jak wysokie mogą być rachunki za prąd, wie każdy.

Do czego służą gniazda zdalnie sterowane?

Dzięki temu, że można nimi sterować zdalnie, czyli na odległość, ich zastosowanie jest wielorakie. Przykładów jest wiele. Szczególnie często gniazdka zdalnie sterowane stosuje się do urządzeń grzewczych, które pochłaniają dużo energii, czyli na przykład bojlerów czy grzejników. Grzejniki można włączać regularnie podczas nieobecności w domu, aby nie wyziębić mieszkania lub włączyć przed powrotem z dłuższej nieobecności, aby nie czekać na zagrzanie domu czy podgrzanie wody. Poza tym gniazda zdalnie sterowane ze strony https://www.egniazdka.pl/urzadzenia-zdalnego-sterowania-c-12_330.html stosuje się dla wygody.

Jak działa zdalny włącznik urządzeń 230v?

Sposobów sterowania zdalnymi wyłącznikami jest kilka. Można nimi sterować za pomocą pilota, niemal identycznego, jak te od telewizora, lub wykorzystując do tego internet i sieć Wi-Fi, jak również SMS-em. Można zarówno robić to jednorazowo, jak i zaprogramować włączanie i wyłączanie dopływu energii o określonych porach.