Skip to content Skip to footer

Kudzu root – sposób na nałogi

Nadużywanie alkoholu i papierosów to powszechny problem współczesnego świata. Wiele osób na całym świecie od lat walczy z nałogami, próbując znaleźć najlepszy sposób na ich pokonanie. Metod działania jest wiele – jednym z nich jest zażywanie suplementu kudzu root.

Czym jest korzeń kudzu?

Kudzu root to korzeń azjatyckiej rośliny, o której pierwsze wzmianki pojawiły się już w czasach starożytnych. Dziś stosowana jest między innymi w naszym kraju jako znany i lubiany suplement diety. Korzeń kudzu najczęściej sprzedawany jest formie kapsułek, których sproszkowaną zawartość, przypominającą nieco mąkę, można także dosypać do ulubionej potrawy.Kudzu root cieszy się dużym uznaniem – już kilkadziesiąt lat temu udowodniono w badaniach, ze środek ten wspiera prawidłowe działanie organizmu na wielu płaszczyznach. Można tu wymienić łagodzenie bólu, właściwości przeciwzapalne, zapobieganie wielu schorzeniom, m.in. nowotworom, wrzodom żołądka, cukrzycy, nadciśnieniu, chorobie niedokrwiennej serca.

Kudzu root na alkoholizm

Nałogi, zwłaszcza alkoholizm i nikotynizm, stały się chorobami cywilizacyjnymi. Leczenie ich obejmuje głównie psychoterapię i odwyk. Okazuje się jednak, że korzeń kudzu to dobra metoda przy działaniach mających na celu pozbycie się takich problemów. Roślina podnosi nastrój, relaksuje, uspokaja, łagodzi stres, rozluźnia i redukuje napięcie. Pobudza również produkcję hormonów szczęścia (m.in. serotoniny i dopaminy), przez co zmniejsza silną potrzebę wypicia alkoholu. Kudzu root skuteczny jest również przy walce z rzuceniem palenia papierosów. Zażywanie suplementu spełnia istotną rolę w czasie kuracji odwykowej. Wielu pacjentów walczących z nałogami pozytywnie oceniło działanie korzenia kudzu. Potwierdził to także szereg przeprowadzanych na przestrzeni lat badań naukowych.

Kudzu cena

U osób zainteresowanych kudzu cena i skuteczność suplementu to najczęściej pojawiające się pytania. Wiemy już o pozytywnym działaniu środka w walce z nałogami, jak również o jego pozostałych, cennych właściwościach zdrowotnych. Niewątpliwie jest to produkt, na który warto zwrócić uwagę. Trzeba także wspomnieć, jaki jest koszt zakupu korzenia. W przypadku kudzu cena zwykle utrzymuje w granicach 50 zł, choć w wielu aptekach można nabyć ten suplement za kilka lub kilkanaście złotych mniej. W opakowaniu takim znajduje się 90 kapsułek, przy czym zalecana dawka dzienna to zawartość 2-4 sztuk.