Skip to content Skip to footer

Jak przesłać przedmioty z drugiej ręki sprzedawane w Internecie?

Handel wymienny zawsze był bardzo popularny. Kiedyś był po prostu jedynym sposobem pozyskania produktów, których nie wytwarzało się we własnym gospodarstwie, później jego popularność zmalała, bo ludzie docenili wygodę kupna i sprzedaży za pomocą pieniędzy. Współcześnie wraca do łask za sprawą mody less waste.

Internetowe grupy wymiany książek

Największą popularnością cieszy się chyba wymiana książek. Powstają całe grupy zrzeszające czytelników określonych gatunków literackich. Idea jest prosta. Kupuje się jedną książkę, a następnie, po jej przeczytaniu wstawia się na grupę ofertę wymiany. Jedyny koszt pozyskania nowego kryminału czy powieści obyczajowej to cena wysyłki kurierskiej. A przecież najtańsza paczka zawsze będzie miała niższą cenę niż książka kupiona w księgarni. Przesyłki kurierskie oferują cały wachlarz usług, zatem nie ma problemu z wyborem najlepszej oferty, dopasowanej do wielkości i ciężaru przesyłanych tą drogą książek.

Bazarki ubraniowe

Inną prężnie działającą grupą jest rzesza kobiet wymieniająca się ubraniami dla siebie i dzieci. Powiedzmy sobie szczerze, ileż można nosić tę samą sukienkę lub wyjściowy kostium. Jeśli ubrania się znudziły lub dzieci z nich wyrosły, nie trzeba wyrzucać. Wystarczy ogłosić, że wymieni się całą paczkę lub pojedyncze sztuki na inne. Czasem grupy skrzykują się w konkretnym miejscu, wówczas wymiana jest całkowicie bezgotówkowa. Równie prężnie działają grupy internetowe, gdzie podobnie, jak w przypadku książek jedynym kosztem jest przygotowanie paczki kurierskiej. Uczestnicy umawiają się na paczki kurierskie z odpowiednią zawartością i można już korzystać z ubrań z odświeżonej małym kosztem szafy.

Sprzedaż przedmiotów z drugiej ręki

Jeśli nie chce się wymienić zbędnych przedmiotów na inne, można je po prostu sprzedać za pomocą jednej z wielu platform sprzedażowych. Działają one zazwyczaj bardzo intuicyjnie i posługiwanie się nimi nie stwarza nikomu problemów. Wystarczy wystawić niepotrzebny przedmiot, zrobić dobre zdjęcia i opisać w atrakcyjny sposób. Po otrzymaniu oferty znaleźć firmę kurierską, która zaproponuje przesyłki kurierskie w najniższej cenie. Wiadomo, że najtańsza paczka będzie tu mile widziana, gdyż obniży koszt oferowanego przedmiotu. W przypadku sprzedaży większej rzeczy, na przykład dużego AGD, mebli kuchennych czy wyposażenia salonu sprawdzi się nie najtańsza paczka, a wysyłki kurierskie, gdzie kurier przyjedzie odebrać przesyłkę od sprzedającego i dostarczy ją do określonego adresata.