Skip to content Skip to footer

Kreatywność nie musi kosztować krocie

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym dziecko dorasta i potrzebuje więcej uwagi ze strony innych. Chce ono spotykać się z rówieśnikami, bawić się i psocić. Bez wątpienia ten trudny okres, zarówno w życiu rodzica, jak i potomka, wiąże się także z innymi obowiązkami i potrzebą zorganizowania przyjęcia urodzinowego.

Jak wymyślić kreatywną zabawę dla najmłodszych?

Pomysłów na imprezy dla dzieci jest z pewnością wiele i nie sposób wymienić ich wszystkich, wszak kreatywność ludzka nie zna granic i wciąż pojawiają się nowe. Można jednak wspomnieć o kilku ciekawych propozycjach, które zaabsorbują uwagę dzieci i dostarczą im niezapomnianych wrażeń podczas beztroskiej zabawy z rówieśnikami. Rzecz jasna sam koncept nie musi dotyczyć ściśle 5, 7 czy 10 urodzin dziecka. Imprezy dla dzieci mogą być organizowane także z okazji innych uroczystości.

Dzieci uwielbiają spektakularne rzeczy – pokaz baniek mydlanych

Profesjonalni „zabawiacze” wypracowali mnóstwo pomysłów, które możemy interpretować i samodzielnie wcielać w życie. Pozwoli nam to zorganizować imprezy dla dzieci takie jak urodziny, mikołajki czy Halloween. Wśród pomysłów zasługujących na szczególną uwagę znajdują się m.in. propozycje zorganizowania niezapomnianego pokazu gigantycznych baniek mydlanych. Nie potrzeba do tego profesjonalnego sprzętu, samo oporządzenie można zrobić niewielkim kosztem i małym nakładem sił. Potrzeba tak naprawdę dwóch elastycznych kijków, np. wykonanych z plastiku czy drewna. Do tego bawełniana nić, którą łączymy z kijkami i oplatamy zgodnie z instrukcjami, które są szeroko dostępne m.in. na filmikach w portalach multimedialnych.

Nie tylko sama konstrukcja. Ważna jest kreatywność rodzica

Do tworzenia spektakularnych baniek mydlanych potrzebny będzie także płyn, może być to profesjonalny płyn do baniek lub wytworzona przez nas mieszanka m.in. wody destylowanej i płynu do mycia naczyń. Imprezy dla dzieci mogą być organizowane z pomysłem, bez konieczności wydawania fortuny na niepotrzebne bibeloty i zabawki, które szybko się znudzą i nie pozostawią w pamięci młodego człowieka żadnych pozytywnych wspomnień. Dziś dostępnych jest wiele możliwości i pomysłów na zorganizowanie imprezy urodzinowej dla naszej pociechy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju