Skip to content Skip to footer

Kasetony ścienne styropianowe – do tradycyjnych i nowoczesnych wnętrz

Wyróżniają się stylowym wyglądem, w mig potrafią odmienić wnętrze, a przy tym są łatwe w montażu i niedrogie. Kasetony ścienne 3D ze styropianu to jeden z interesujących pomysłów na dekorację ścian w każdej aranżacji!

Ściany w pokojach możemy wykończyć na różne sposoby – mogą mieć tylko gładź pomalowaną na jeden kolor, mogą mieć tapety lub fototapety, mogą być też przyozdobione grafikami i zdjęciami w ramkach lub obłożone kamieniem. Jednym z interesujących pomysłów na odmianę ścian są także kasetony ścienne styropianowe, które możemy znaleźć w wielu wzorach do wyboru.

Kasetony ścienne 3D ze styropianu – co warto o nich wiedzieć?

Wykonane ze styropianu kasetony ścienne 3D to kapitalny sposób na aranżację ścian we wnętrzach. Są chętnie wybierane jako alternatywa dla droższych i cięższych kasetonów gipsowych i z płyt MDF, a przy tym wyglądają równie efektownie.

Takie panele ścienne styropianowe wykonuje się z gęstego styropianu EPS. Odpowiednia gęstość materiału, która wynosi najczęściej 40 kilogramów na metr sześcienny, powoduje, że takie kasetony ścienne styropianowe wyglądają łudząco podobnie do gipsu.

Jednocześnie zachowują pełną gamę zalety styropianu takich jak:
• niska waga
• szybkość montażu
• łatwy i tani transport
• bezproblemowe przycinanie
• możliwość malowania
• przystępne ceny

Ze względu na te zalety wykonane ze styropianu kasetony ścienne 3D są obecnie tak chętnie wybierane przez osoby poszukujące oryginalnych pomysłów na wykończenie ścian w domach, mieszkaniach, hotelach, restauracjach, biurach i w innych obiektach.

Wiele wzorów do wyboru – do każdego wnętrza

Do dyspozycji mamy różne panele ścienne styropianowe wyróżniające się efektownymi wzorami pasującymi do różnych aranżacji.

Aktualnie największą popularnością cieszą się kasetony ścienne styropianowe przypominające cegłę – świetnie wpasowują się w modny styl skandynawski i loft. W sprzedaży możemy znaleźć także kasetony ścienne 3D o wzorach geometrycznych takich jak fale, okręgi, mozaiki – te z kolei doskonale pasują do wnętrz nowoczesnych.

Do aranżacji tradycyjnych możemy wybrać panele ścienne styropianowe wykończone na wzór bogato zdobionych sztukaterii. Ciekawym pomysłem do wnętrz eleganckich i w stylu glamour są także kasetony ścienne 3D imitujące panele tapicerowane przypominające poduszki.

W zależności od wybranego wzoru za jeden kaseton ścienny ze styropianu zapłacimy od około 10 do 15 złotych. W sklepach znajdziemy je w rozmiarach 50×50 cm oraz 60×60 cm, co daje około 40-60 złotych za metr kwadratowy.