Skip to content Skip to footer

Jakie doniczki wybrać?

Wybór doniczek, choć z pozoru może wydawać się banalny, często okazuje się nie lada wyzwaniem. Ilość tego typu produktów na rynku jest naprawdę ogromna. Czym zatem warto kierować się podczas zakupu? Czy doniczki rattanowe są dobrym rozwiązaniem?

Rodzaje doniczek

Kupując doniczki, warto brać pod uwagę, że ich podstawowe zastosowanie w wielu wypadkach powinno być połączone z funkcją dekoracyjną. Spora grupa ludzi aranżuje swoje ogrody i wnętrza domów właśnie poprzez zastosowanie ciekawych rozwiązań w postaci akcesoriów roślinnych. Aby doniczka była ozdobą, trzeba dokonać odpowiedniego jej wyboru. Odwiedzając sklepy z takim asortymentem, nietrudno zauważyć, że ilość propozycji jest dziś nieporównanie większa niż jeszcze kilkanaście lat temu. Można wybierać między skrzyniami i doniczkami, wersjami stojącymi i wiszącymi, okrągłymi i prostokątnymi, w bardzo wielu rozmiarach i pełnej gamie kolorystycznej (warto dostosować barwę pojemnika do odcienia kwiatów). Oczywiście bardzo ważny jest materiał. Kilka lat temu decydowano się głównie na opcje plastikowe i ceramiczne. Dziś prawdziwą furorę robią także doniczki z rattanu, czyli naturalnego tworzywa, pochodzącego z palm rosnących na południu i wschodzie Azji.

Donice rattanowe – cechy

Wybierając doniczki rattanowe, nie trzeba obawiać się, że będzie to nieodpowiednia decyzja – produkty te są bardzo uniwersalne i świetnie sprawdzają się przy różnych gatunkach roślin. Do tego plecionka pozwala na przepływ powietrza, a sam materiał jest mocny i odporny zarówno na działanie czynników mechanicznych, jak i pogodowych. Jedynym zagrożeniem jest dla niego mróz, który może powodować odpryski i odkształcenia, dlatego przy niższych temperaturach lepiej nie pozostawiać pojemników na zewnątrz. Donice rattanowe można na dodatek szybko i sprawnie umyć, co sprawia, że są jeszcze bardziej praktycznym rozwiązaniem. Poza tym są ekologiczne, dlatego dobrze reagują na farbę. Nadają się więc również do tego, aby poddawać je co pewien czas czynnościom renowacyjnym, zmieniając przy okazji ich kolor oraz wprowadzając odświeżenie i ożywienie. Bogata oferta pojemników tego typu sprawia, że każdy dobierze taką wersję, która będzie spełniać jego oczekiwania również w zakresie designu. Doniczki z rattanu współgrają dobrze niemal z każdym stylem wnętrz. Można zatem zastosować je bez obaw we właściwie każdym pomieszczeniu, bez względu na to, czy jest ono urządzone w klimacie nowoczesnym, klasycznym czy rustykalnym. Donice rattanowe to bez wątpienia dobry wybór, który daje szerokie możliwości wykorzystania zarówno wewnątrz, jak i przed domem.

Doniczki rattanowe kupisz w sklepie https://sklepogrodniczyolza.pl/pl/140-donice-rattanowe