Skip to content Skip to footer

Jak zaplanować wyjazd nad morze z psem?

Wakacje z psem nad morzem mogą być świetnym przeżyciem dla czworonoga i jego właścicieli. Aby jednak wszystko przebiegło po naszej myśli, trzeba taki wyjazd odpowiednio zaplanować.

Wybór hotelu

Jeśli chcemy spędzić urlop nad morzem z pupilem, konieczne jest znalezienie miejsca noclegowego. W tym wypadku musi to być hotel lub pensjonat, który deklaruje możliwość pobytu ze zwierzęciem. Trzeba pamiętać, że wciąż nie wszędzie zakwaterowanie z czworonogiem jest akceptowalne.

Na szczęście baza miejsc przyjaznych psom poszerza się i na pewno każdy znajdzie odpowiedni nocleg dla siebie i pupila. Informację o tym, czy w wybranym punkcie zwierzęta są mile widziane, znajdziemy w internecie. Warto też upewnić się, dzwoniąc do hotelu lub pisząc wiadomość.

Wakacje z psem nad morzem – co zabrać?

Pakowanie na urlop ze zwierzakiem wymaga uważnego przemyślenia, czego nasz pupil potrzebuje na co dzień. Na pewno sprawą obowiązkową są miski i zapas jedzenia. Nie zawsze można kupić odpowiednie produkty na miejscu, zwłaszcza gdy stosowana jest wysokomięsna lub weterynaryjna karma dla psów o szczególnych potrzebach żywieniowych.

Ponadto na Wakacje z psem nad morzem trzeba zabrać smycz, obrożę i torebki na odchody. Przyda się posłanie, ulubiony koc i zestaw zabawek. Jeśli zwierzę przyjmuje jakieś specjalistyczne leki lub preparaty, trzeba pamiętać o spakowaniu ich do walizki.

Formalności i podróż

Przed wakacjami z psem nad morzem wskazana jest konsultacja z weterynarzem oraz zadbanie o niezbędne szczepienia i odrobaczenia. Na wyjazd należy zabrać książeczkę zdrowia pupila ze wszystkimi istotnymi informacjami na temat jego zdrowia. Bardzo ważne jest też zaczipowanie pupila oraz przytwierdzenie do jego obroży przypinki, na której znajdować będą się dane właściciela (zwłaszcza numer telefonu).

Sama podróż z psem również wymaga dobrej organizacji. W bagażu podręcznym należy mieć przygotowaną wodę i odpowiednią ilość pokarmu dla psa. Jeśli to konieczne, warto podać wcześniej przepisane przez weterynarza środki uspokajające dla zwierząt. Dzięki temu podróż upłynie bez stresu.