Skip to content Skip to footer

Jak wykonać montaż saun?

Nie wszyscy mają świadomość, że montaż saun nie jest trudnym wyzwaniem nie tylko pod względem finansowym, ale również logistycznym. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo duża liczba modeli gotowych saun, wystarczy je tyko odpowiednio złożyć zgodnie z instrukcją, a następnie zainstalować w nich piec.

Jak wykonać montaż saun?

Należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, aby jeszcze przed przystąpieniem do budowy sauny wybrać najlepsze możliwe miejsce. Osoby, które mają taką możliwość powinny wygospodarować na ten szczytny cel miejsc w okolicach wody. Świetnym rozwiązaniem będzie także umiejscowienie budynku sauny w bardzo bezpiecznej odległości do altany albo domu.

Jaki kolejny krok trzeba zrobić, by prawidłowo był wykonany montaż saun?

Osoby, których celem jest działanie sauny przez przynajmniej kilka lat, powinny postawić ja na bardzo solidnym fundamencie. Rekomendowane jest zatem wykonanie odpowiedniej posadzki. Możliwe jest również zbudowanie sauny na drewnianej podstawie. Warto bowiem mieć świadomość, że lekką konstrukcję można zdecydowanie szybciej zbudować, a następnie rozebrać.

Budynek sauny, albo odpowiednie wydzielenie pomieszczenia w domu

Warto wiedzieć, że tak samo, jak w przypadku fundamentów, nadbudowa również może być wykonana z mocniejszych materiałów. Zagwarantują one bowiem wieloletnią eksploatację. Można także zdecydować się na konstrukcję z lekkiego drewna. W takim przypadku można budować nie tylko tradycyjnie z bali drewnianych, ale również z zdecydowanie lżejszych desek drewnianych. Można również podjąć decyzję o zakupie gotowego zestawu najbardziej potrzebnych drewnianych elementów do zbudowania sauny.

Podłączenie mediów

Należy mieć świadomość, że w celu podniesienia wygody w danej saunie wystarczy podłączyć media takie jak wodę i elektryczność. Elektryczność będzie bowiem bardzo przydatna do podłączenia elektrycznego pieca, oświetlenia sauny czy nawet podłączenia lodówki i sprzętu elektronicznego. Z kolei woda będzie niezbędna do zainstalowania prysznica, który będzie bardzo przydatny, w przypadku, gdy w okolicy sauny nie będzie znajdowało się jezioro czy staw. Świetną opcja jest także zrobienie niewielkiej kuchni. Wtedy w saunie mogą również być organizowane letnie imprezy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw