Skip to content Skip to footer

Jak wybrać plastikowe skrzynie na owoce?

Ciężko wyobrazić sobie współczesną branżę spożywczą bez profesjonalnych opakowań stworzonych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. Ich zadaniem jest pomoc w przechowywaniu i transporcie warzyw i owoców, tak aby maksymalnie wydłużyć ich żywotność i przydatność do spożycia.

Jak wybrać skrzynki sadownicze?

Warto pamiętać o tym, że Skrzynie na owoce dostępne są na rynku w naprawdę wielu wariantach. Dlatego każdy klient, który poszukuje pojemników odpowiedniego rodzaju, powinien zwrócić uwagę na ich oznakowanie. Na każdej skrzynce powinna zostać umieszczona data jej produkcji, a także nazwa firmy, która ją wykonała. Warto także zwrócić uwagę na to, czy skrzynka posiada symbole dowodzące, że jest ona przeznaczona do kontaktu z żywnością.

Jeśli chodzi o skrzynki plastikowe na owoce producent musi zagwarantować, że posiadają one deklarację zgodności. Jest to dokument, który potwierdza, że dana skrzynka bez problemu może służyć do kontaktu z żywnością i spełnia wszystkie wymagania krajowych i unijnych przepisów.

Jakie powinny być plastikowe skrzynki sadownicze?

Jeśli chodzi o skrzynie na owoce, to ich najważniejszą cechą powinno być zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa transportowanych i przechowywanych w nich warzyw i owoców. Nie bez znaczenia jest budowa skrzynki, która gwarantuje prawidłowy obieg powietrza, umożliwiający utrzymanie produktu w świeżości.

Bez wątpienia warto także zwrócić uwagę na ogólną wytrzymałość pojemników, a także ich odporność na zmiany temperatur.

Plastikowe skrzynki sadownicze i ich cena

Nie ma co ukrywać, że dla większości osób poszukujących plastikowych skrzynek na owoce, czynnikiem decydującym o wyborze konkretnego produktu, będzie cena. Wpływa na nią wiele czynników, włącznie z rodzajem tworzywa zastosowanym do budowy skrzyni, jej konstrukcją oraz wagą. Osoby, które porównują ceny poszczególnych pojemników, powinny zwrócić uwagę na deklarowaną żywotność produktu. Bardzo często okazuje się, że produkt tańszy charakteryzuje się o wiele mniejszą wytrzymałością i trwałością niż ten o nieco większej cenie.

Dlatego też klient powinien dążyć do tego, by znaleźć takie skrzynie na owoce, które będą łączyć w sobie atrakcyjną cenę oraz bardzo dobrą jakość.