Skip to content Skip to footer

Idealne zaręczyny – jak to zrobić?

Oświadczyny to jeden z najważniejszych momentów wspólnego życia każdej pary. Dlatego tak ważne jest to, by chwila zaręczyn była wspaniała i romantyczna. Czy jednak istnieje wyjątkowy czas i najlepsze miejsce na zaręczyny?

Idealny moment

Dla każdej pary oznacza on co innego. Osoby bardzo romantyczne z pewnością ucieszą się z zaręczyn w dniu rocznicy, w urodziny lub podczas świąt. Będzie to wówczas okazja do wspominania tej chwili co roku w danym okresie. Z kolei inne narzeczone bardziej docenią oświadczyny z zaskoczenia. Miejsce i czas, które innym wydawać by się mogły zupełnie zwyczajne, pozwolą zbudować wspaniałe i wyjątkowe wspomnienie.

Wyjątkowe miejsce

Wybór miejsca oświadczyn to jeden z największych problemów przyszłych narzeczonych. Biorąc pod uwagę, iż najczęściej najlepsze miejsce na zaręczyny wybierane jest w tajemnicy przez oświadczającego się, ma on szczególnie trudne zadanie. Miejsce, które wybierze musi być wyjątkowe nie tylko dla niego, ale również dla przyszłej narzeczonej. Jest to w pewnym sensie pierwszy test w związku. Dla wielu par wyjątkowym może być np. miejsce pierwszej randki lub zachód słońca nad morzem, a jeszcze inni docenią oświadczyny podczas rejsu gondolą w Wenecji. Dla tradycjonalistów najlepszym miejscem na oświadczyny będzie uroczysta kolacja z rodzicami w domu przyszłej panny młodej. Natomiast pary aktywne mogą zdecydować się na zaręczyny w powietrzu lub pod wodą.

Najpiękniejszy pierścionek

Żeby zaręczyny były naprawdę wyjątkowe i magiczne trzeba pomyśleć o każdym detalu. Najlepsze miejsce na zaręczyny i wyjątkowa oprawa to za mało. Niezależnie od tego w jakich okolicznościach odbędą się oświadczyny, oczy wszystkich zwrócone będą na zaręczynowy pierścionek. Nie jest jednak prawdą, że musi być najdroższy i posiadać największe diamentowe oczko. Pierścionek zaręczynowy powinien przede wszystkim trafiać w gust przyszłej narzeczonej, tak by mogła z dumą nosić go aż do ślubu.

Idealnie znaczy z miłością

Choć zaręczyny to bardzo ważny moment w każdym związku, nie warto starać się na siłę uczynić go idealnym. Najlepsze miejsce na zaręczyny to to, które zapewni piękne wspomnienia na lata. Najlepszy czas na oświadczyny to ten, w którym para będzie zrelaksowana i odprężona. Zaś najpiękniejszy pierścionek, to ten który pozwoli narzeczonej uwierzyć, że jej partner dobrze ją zna. Warto też pamiętać, że najważniejsze w tym przypadku są dobre intencje. Nawet jeśli coś nie uda się idealnie, będzie co wspominać. A przecież i tak najważniejsze to usłyszeć „tak”.