Skip to content Skip to footer

Folia bąbelkowa – podstawowe informacje

Folia bąbelkowa Bydgoszcz to specyficzny produkt, który pomiędzy warstwami materiału posiada pęcherzyki powietrza. Dzięki temu folia jest bardzo odporna na rozdarcie, wytrzymała i elastyczna. Jest to produkt posiadający wiele mocnych stron, dlatego też z każdym rokiem zyskuje na popularności.

Produkcja folii bąbelkowej – podstawowe właściwości

Producent folii bąbelkowej musi skupić się na tym, by otrzymany w procesie produkcji artykuł spełniał normy prawne i posiadał odpowiednie właściwości. Folia bąbelkowa musi być elastyczna, przejrzysta i wodoodporna. Ponadto folia musi posiadać świetną izolację termiczną. Ważne jest także to, by można ją barwić na różnorodne kolory. Szczególną cechą folii pęcherzykowej jest to, że może być poddawana recyklingowi. Dzięki temu, że może być powtórnie przetworzona, z każdym rokiem jej popularność rośnie. Współcześnie jest z powodzeniem wykorzystywana nie tylko w przemyśle, handlu i usługach, ale także w gospodarstwach domowych.

Folia bąbelkowa jako świetny produkt do zabezpieczania

Folia pęcherzykowa jest bardzo często używana do zabezpieczania przedmiotów na czas transportu i magazynowania. Dzięki swoim właściwościom chroni przedmioty przed kurzem, innymi zanieczyszczeniami, uszkodzeniami oraz wilgocią. Folia idealnie nadaje się do pakowania wyrobów szklanych, dekoracyjnych oraz ceramicznych. Ponadto wysyłane urządzenia wielkogabarytowe, jak sprzęty RTV i AGD, są najczęściej foliowane, by zapobiec uszkodzeniom.

Jak powstała folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa powstała z XX wieku i to zupełnie przypadkiem. W latach 60 dwóch inżynierów próbowało bowiem wyprodukować tekturową tapetę wykonaną z tworzywa sztucznego. Jednak po wielu próbach udało im się stworzyć tylko folię wypełnioną pęcherzykami powietrza. Jak się później okazało stworzona folia znalazła szybko zastosowanie nie tylko w handlu, ale także w innych gałęziach gospodarki i gospodarstwach domowych. Współcześnie folia bąbelkowa dostępna jest w wielu rozmiarach i kształtach. Najczęściej wybiera się jednak folię w arkuszach lub rolkach. Arkusze idealne są do pakowania towarów, natomiast dzięki rolkom można łatwo i szybko zabezpieczać duże przedmioty.

Folia bąbelkowa ma szerokie zastosowanie, a jej popularność z każdym rokiem rośnie.