Skip to content Skip to footer

Firmy przejęcie

Już od wielu lat mają miejsce fuzje i przejęcia firm. Każdy z nas już mniej więcej powinien wiedzieć co to jest i wiedzieć z czym to się ”je”. Jest to tak naprawdę element gospodarki światowej. Wpływa on bez wątpienia na życie wielu zwykłych, typowych ”szaraczków” oraz na życie bardzo dużej ilości przedsiębiorców.

Przejęcia firm – co tak naprawdę powinniśmy na ten temat wiedzieć?

Na pewno musimy sobie zdawać sprawę z tego, że kilka lat temu mogliśmy zaobserwować bardzo duże nasilenie właśnie tego (niekoniecznie dobrego) trendu. Nic w tym dziwnego, a dodatkowo ważną rzeczą jest to, że ten właśnie trend jeszcze przez długi czas będzie się utrzymywał na bardzo wysokim poziomie. Przejęcia dają bardzo dużą przewagę coraz to większej ilości przedsiębiorstw, które z roku na rok stają się coraz większe i większe.

Co jeszcze musimy wiedzieć o przejęciach firm?

Ważną informacją jest to, że jeżeli wizja fuzji spotka nasze własne przedsiębiorstwo, powinniśmy jak najszybciej poprosić naszego prawnika o spotkanie. A jeżeli nasz prawnik nie zna się na fuzjach i przejęciach, musimy znaleźć sobie o wiele lepszego prawnika. Fuzja to bardzo trudny, obszerny oraz złożony temat, z którym nie poradzimy sobie sami. Musimy jednak w tymże temacie zaufać prawnikowi. Konsekwencją przejęcia przedsiębiorstwa może być złączenie dwóch lub większej ilości podmiotów w jedno.

Inne ważne informacje na temat przejęcia przedsiębiorstwa

Każdy z nas musi zdawać sobie z tego sprawę co jest najważniejsze dla nas jeżeli chodzi o fuzję. Przed podjęciem decyzji musimy wiedzieć jakie mamy oczekiwania. Nie musimy się godzić na wszystko co proponują nam te większe przedsiębiorstwa, tak zwane grube ryby’. Informacji na temat przejęcia przedsiębiorstw powinniśmy szukać nie tylko w Internecie, lecz także w książkach do prawa oraz w książkach do ekonomii. Musimy wiedzieć o tym, że posiadanie własnego przedsiębiorstwa może się wiązać (i najpewniej będzie się wiązać) z nie tylko z małymi, lecz także z dużymi, a nawet ogromnymi problemami. Edukujmy się i rozwijajmy w każdym kierunku, nawet jeżeli chodzi o przejęcia firm oraz nawet jeżeli chodzi o fuzje. Pamiętajmy o tym, że prowadzenie firmy jest niezwykle trudne.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.