Skip to content Skip to footer

Domowa opieka nad osobą chorą na Alzheimera – czy to dobry pomysł?

Wśród naszych najbliższych często są osoby starsze – rodzice i dziadkowie. Wymagają oni naszej szczególnej troski, pomimo tego, iż często są jeszcze samodzielni i mieszkają sami. Jeśli jednak zaobserwujemy u nich pierwsze objawy demencji starczej świadczące o rozwijaniu się Alzheimera, nie zwlekajmy – udajmy się z seniorem do lekarza. Gdy lekarz potwierdzi diagnozę, trzeba będzie wdrożyć do życia codziennego seniorów pewne zmiany.

Opieka domowa nad chorym

Choć często starsze osoby wzbraniają się przed tym, w przypadku Alzheimera nie można ich zostawiać samych. Absolutnie nie powinny mieszkać same, bo grozi to ich bezpieczeństwu, a także bezpieczeństwu innych – na przykład gdy zaprószą ogień w mieszkaniu. Jeśli chodzi o leczenie Alzheimera Warszawa najlepsi specjaliści neurolodzy zalecają, by na ten czas otoczyć chorego szczególną opieką. Dobrze, jeśli seniorem ma się kto zająć – wtedy można wdrożyć leczenie farmakologiczne, którego będzie pilnował ktoś z rodziny, a także prowadzić z chorym terapie zajęciowe w domu, systematycznie i bez presji.

Dom opieki w Warszawie

Samodzielna opieka nad chorym na Alzheimera jest jednak bardzo uciążliwa w miarę postępu choroby. Chorego trzeba stale pilnować, poświęcać mu czas, mieć mnóstwo cierpliwości. Poza tym z biegiem czasu chory staje się coraz mniej samodzielny – zatem wymaga 24-godzinnej opieki, która jest ciężka fizycznie i psychicznie wyczerpująca. Z bólem serca, ale jednak wiele osób decyduje się oddać swojego bliskiego do domu opieki w Warszawie, z korzyścią dla chorego i całej rodziny.

Leczenie Alzheimera Warszawa

Terapia leczenia Alzheimera opiera się głównie na leczeniu farmakologicznym, które pozwala utrzymać jak najdłużej prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Leki powinny być odpowiednio dobrane do stanu zdrowia chorego, by nie powodowały skutków uboczne. Trzeba je regularnie konsultować ze specjalistą. Należy też pilnować regularnego przyjmowania leków przez pacjenta. Bywają sytuacje krytyczne, którym trzeba zapobiegać poprzez podawanie innych leków. Dlatego też chory na Alzheimera powinien znaleźć się finalnie w domu opieki. Dom opieki w Warszawie da mu pomoc wykwalifikowanych pielęgniarek i lekarzy, którzy będą na miejscu gotowi do pomocy przez całą dobę. Da mu opiekunów, którzy będą pracowali na zmiany, dzięki czemu opieka nad chorym nie będzie ich wyczerpywała i będzie szła sprawnie. Poza tym, domy opieki mają też wykwalifikowanych terapeutów zajęciowych, którzy będą dbali o to, by poprzez terapię utrzymać seniora jak najdłużej we względnie dobrej formie umysłowej.

Więcej na stronie: http://www.kasmin.pl/