Wszystkie osoby, dla których ważny jest rozwój kariery zawodowej, na pewnym etapie, szukają pracy przynoszącej nowe wyzwania i pozwalającej na lepsze wykorzystanie swoich kompetencji. Ubiegając się o stanowisko u nowego pracodawcy, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że dobre cv jest bardzo istotnym wstępem w kontaktach z osobą rekrutującą. Prawidłowe pisanie cv z zachowaniem podstawowych wymogów tego dokumentu aplikacyjnego, ale przede wszystkim w sposób zachęcający do jego rozpatrzenia, zdecydowanie zwiększa szanse na doprowadzenie do rozmowy kwalifikacyjnej.
Architekci kariery – cv w dobrych rękach
Oczywiście można samodzielnie napisać dobre cv, ale powierzenie tej czynności profesjonalistom daje pewność, że będzie ono zawierało te dane o osobie ubiegającej się o pracę, które są istotne dla danego stanowiska, ale również będzie posiadało odpowiednio zaprojektowaną szatę graficzną. Pisanie cv nie jest tak proste, jak się często wydaje.
Architekci kariery przed przystąpieniem do pisania cv, przeprowadzają z osobą aplikująca do pracy wywiad zawodowy. Na podstawie uzyskanych informacji tworzony jest dokument, który w jak najbardziej atrakcyjny sposób przedstawi kandydata potencjalnemu pracodawcy, zwiększając jego szansę na odbycie rozmowy kwalifikacyjnej.
Przedstawienie osoby ubiegającej się o dane stanowisko, na etapie składania cv jest niezwykle istotne, z czego sporo osób nie zdaje sobie sprawy. Dobre cv to pierwszy i najważniejszy kontakt z pracodawcą, który z reguły decyduje o wyborze kandydata.
Jak powinno wyglądać dobre cv?
Profesjonalnie napisane cv przede wszystkim przyciąga uwagę swoją grafiką oraz przejrzystą konstrukcją.
Poszczególne działy, w których zawarte są zarówno kwalifikacje, przebieg kariery zawodowej, osiągnięte sukcesy, kursy i szkolenia, wykształcenie, jak i uwypuklone inne zalety osobowe kandydata, powinny być rozmieszczone w sposób zachęcający do przeczytania.
Zdjęcie, które jest zamieszczane w cv, odgrywa równie ważną rolę. Powinno ono wyrażać kompetencje i profesjonalizm osoby ubiegającej się o pracę i dopełniać cv jako wizytówkę kandydata.
Curriculum vitae zwane też życiorysem zawodowym to pierwszy kontakt z pracodawcą, dlatego powinien zawierać wszystkie konieczne moduły, być merytoryczny i posiadać treść dopasowaną do konkretnego stanowiska.
Niezwykle ważne jest to, że dobre cv musi być napisane zgodnie z zasadami poprawnej stylistyki, ortografii, interpunkcji. Zastosowana do napisania czcionka ma również istotny wpływ na odbiór cv przez potencjalnego pracodawcę.
Dobre cv znacznie zwiększa szanse aplikującego na sukces w postaci zatrudnienia.