Skip to content Skip to footer

Jak dobrać idealne balerinki?

Z cholewkami, z paseczkiem z przodu, z kokardką, bardziej wycięte, na małym podwyższeniu… Na rynku można znaleźć przeróżne modele balerinek, które sprawdzą się do codziennych stylizacji albo wieczorowych sukienek. Czasami jednak szeroki wybór nie pomaga w znalezieniu idealnej pary butów. Jak zatem dobrać odpowiednie dla siebie baleriny?

Dla małych i dużych stóp

Kobiety, które posiadają niewielki rozmiar stopy zazwyczaj mogą pozwolić sobie na każdy rodzaj tego obuwia. Niektóre typy sprawiają bowiem optyczne złudzenie, że stopa jest nieco dłuższa, jakie zupełnie nie będzie zniekształcać sylwetki tak bardzo, jak u wysokich pań noszących duże rozmiary. Dlatego nawet balerinki z ostro zakończonym noskiem świetnie sprawdzą się w ich przypadku.

Analogicznie do wskazówek dla niższych pań kobiety, których stopa należy do większych powinny unikać takich fasonów balerin, jakie wizualnie wydłużają stopę, czyli na przykład zakończonych w szpic. Najlepsze będą natomiast buty o zaokrąglonych czubkach, gdyż podkreślają one subtelność kobiecych stóp.

Jaki fason wybrać?

Dobór idealnego dla siebie fasonu zależy od dwóch rzeczy: okazji, na jaką wybiera się buty oraz własnego stylu. Aby zdecydować się na konkretną parę balerinek, należy najpierw zastanowić się nad tym, czemu mają one służyć. Wyraźne wzory i ciekawe kroje nie będą na przykład pasować do wieczorowej stylizacji, która wymaga eleganckiego obuwia, a czarne lakierki z drobnymi perełkami szybko stracą swój blask i urok, jeżeli ich właścicielka będzie zakładać je każdego dnia. Dlatego też przy wyborze balerinek warto kierować się prostą zasadą: wyraziste kolory i wzory lepsze będą na co dzień, a klasyczny krój i stonowane barwy do gustownej wieczorowej stylizacji.

balerinki-2400-5

To, jak bardzo żywe będą kolory i wzory butów zależy jednak od osobowości kobiety. Jedne dobrze czują się tylko w jaskrawych neonach ozdobionych dodatkowymi cyrkoniami, a inne cenią sobie szyk i prostotę nawet w codziennych strojach. Jedyną więc radą, jaką można udzielić w tej kwestii jest to, aby za każdym razem kierować się własnymi upodobaniami, ponieważ dzięki temu wybrane balerinki będą dobrze pasować do większości ubrań w szafie. Nie warto decydować się na buty w odważnym wzorze, jeśli woli się stonowane motywy, ani na eleganckie chanelki, jeżeli częściej sięga się po koszulkę z logo ulubionego rockowego zespołu.

Jak stylizować balerinki?

Kobiety o szczupłych nogach, a w szczególności łydkach, mogą zakładać baletki zarówno do spodni, jak i do spódnic. Jeśli zaś kobieta ma nieco szersze dolne części nóg, to lepiej będzie wyglądać w spodniach o prostym kroju.

Większość typów sylwetek świetnie wygląda w spódnicach, które poszerzają się ku dołowi i do takich balerinki pasują najbardziej. Przy spódnicach ołówkowych zaś baletki mogą optycznie poszerzyć nogi, dlatego na taki zestaw bez obaw mogą pozwolić sobie tylko kobiety o szczupłej budowie nóg.

Balerinki kupisz na noevision.pl