Skip to content Skip to footer

Do czego wykorzystuje się piankę polietylenową?

Pianka polietylenowa może znaleźć zastosowanie przy pakowaniu paczek, zabezpieczaniu różnych delikatnych materiałów, ochronie przewodów elektrycznych itd. Jest lekka i łatwa do wykorzystania, a przy tym odpowiednio trwała. Produkuje się ją z polietylenu – może mieć mniejszą lub większą gęstość, co wpływa na typ tworzonej pianki.

Pianka w arkuszach gwarantuje wygodne użytkowanie

W sprzedaży pianka PE występuje w arkuszach lub w rolce. Dzięki temu jest wygodna w użyciu – nie trzeba zużywać wszystkiego na raz. Można ją ciąć i porcjować. Często jest kupowana w ilościach hurtowych na potrzeby przemysłu, zwłaszcza jeśli realizowana jest sprzedaż wysyłkowa, pakowanie paczek, magazynowanie. Polietylen służy również do wyrobu siatek, reklamówek, różnego rodzaju folii. Do tych celów stosuje się piankę o najniższej bądź średniej gęstości. Jak łatwo zauważyć, pianka polietylenowa stanowi naprawdę bardzo uniwersalny materiał i warto korzystać z jej dużych możliwości.

W ofercie producenta dostępna jest często pianka w rolce. W niektórych przypadkach to opcja wygodniejsza niż arkusz – rolka okazuje się wygodniejsza do przechowywania, a nadmiar można po prostu zwinąć. Jeśli chodzi o korzystanie z materiału, różnice są niewielkie. Przeważnie tak porcjowana pianka jest przydatna do pakowania czy owijania, na przykład w handlu, magazynowaniu lub transporcie.

Wysoce przydatna pianka PE

Istnieje mnóstwo możliwości wykorzystania pianki polietylenowej. Przydaje się w dowolnej branży, bo nie pachnie, jest też obojętna chemicznie. Nie ma więc ryzyka, że po użyciu będzie wpływała w jakikolwiek negatywny sposób na zawartość opakowania lub owinięte w nią produkty. Pakowanie ułatwione jest dzięki elastyczności polietylenu. Możliwe jest zginanie, zawijanie, marszczenie, a to wszystko niezależnie od warunków zewnętrznych, m.in. wysokiej lub niskiej temperatury.

Włożona do jakiegokolwiek opakowania lub użyta do jego stworzenia pianka w rolce posłuży jako świetny izolator. Jest to istotne przy pakowaniu delikatnych, kruchych produktów. Pianka w arkuszach może z kolei być z powodzeniem wykorzystana do wyścielenia powierzchni pojemników czy kartonów w tym samym celu. W razie konieczności można użyć kilka warstw pianki – efekty będą idealne.