Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto kupić panele imitujące cegłę?

Cegła to dziś szalenie modny element wykończenia wielu mieszkań – dzięki nim wszystkie pomieszczenie staje się bez wątpienia znacznie ciekawsze. Osoby, które pragną szybkiej odmiany, nie muszą decydować się na kosztowne i długie remonty. Wystarczy, że zakupią panele imitujące cegłę, by całość w krótkim czasie nabrała naprawdę realistycznego wyglądu.

Jak stosować panele ścienne cegła?

Kasetony, czyli panele na ścianę, znane są nie od dziś. Przez ostatnie lata przeżywają jednak duży wzrost swej popularności. Osoby zajmujące się wnętrzarstwem podkreślają szereg ich zastosowań oraz zalet. Panele ścienne cegła to jeden z możliwych wyborów w tym zakresie. Są niezwykle estetyczne, nadają wspaniałego klimatu, odnajdują się w niemal każdym ze stylów, choć większość osób kojarzy je pewnie głównie z nowoczesnością, skandynawskimi trendami, minimalizmem lub industrialem. Można je zatem łączyć na naprawdę rozmaite sposoby – w domu i w biurze. Wchodząc do pomieszczenia, w którym je użyto, ma się wrażenie, że na ścianie jest naprawdę cegła. Co ciekawe, montaż przebiega w szybkim tempie – wystarczy dosłownie kilka godzin, by osoba, która nie ma żadnego doświadczenia, była w stanie sama, bez profesjonalnej pomocy, położyć je na ścianie. Gdzie najczęściej montowane są panele imitujące cegłę? Zdecydowanie są to pomieszczenia kuchenne i łazienki, a do tego także przedpokoje. Trójwymiarowe wersje ze styropianu, dobrze sprawdzą się na jednej, wybranej ścianie salonu, zaś w miejscach, gdzie jest więcej wilgoci, lepiej użyć wersji z PCV.

Panele ścienne imitacja cegły – jakie modele wybrać?

Panele można dobierać zupełnie dowolnie, w zależności od swoich preferencji i potrzeb. Głównym wyznacznikiem jest często styl pozostałych elementów pomieszczenia. Dostępne są aktualnie w sklepach różne kolory, jednak najpowszechniej używa się chyba wersji białych, które najłatwiej dopasować do reszty wnętrza. Warto pamiętać, że jeśli chodzi o tego typu panele ścienne imitacja cegły zależy głównie od materiału, a producenci starają się zaoferować w tym zakresie wiele wzorów. Część osób kupuje modele przypominające ładną, elegancką wersję o niemal idealnych, regularnych kształtach, niezawierającą żadnych skaz. Można również dostać panele imitujące cegłę ze zniszczeniami i zanieczyszczeniami – w takim wypadku głównym celem jest nadanie pomieszczeniu dodatkowego charakteru i pazura. Wielbiciele naprawdę nietuzinkowych rozwiązań w kwestii urządzania domów zdecydowanie muszą wziąć pod uwagę tego typu płytki. Poza łatwym montażem i funkcjonalnością, także cena powinna przekonać większość osób do ich nabycia.