Skip to content Skip to footer

Depilacja górą

Laserowe usuwanie zbędnego owłosienia jest niezwykle popularne i chętnie wybierane, zarówno przez panie, jak i panów. Dzięki tej metodzie raz na zawsze można zapomnieć o uciążliwym owłosieniu, a także wielu negatywnych skutkach używania mechanicznych maszynek.

Niezastąpione depilacja laserowa

Trwała depilacja jest zabiegiem niezwykle skutecznym i zwykle już po kilku zabiegach daje zadowalające efekty. By na stałe cieszyć się gładką skórą i zapomnieć o zbędnym owłosieniu, zazwyczaj należy wykonać około pięciu zabiegów na każdą powierzchnię ciała. W przypadku ciemnego, mocnego owłosienia depilacja jest jeszcze bardziej skuteczna, ponieważ energia lasera pochłaniana jest przez barwnik zawarty we włosach, co też oznacza, że im ich więcej, tym zabieg jest bardziej skuteczny. By efektami cieszyć się przez długie lata zabieg depilacji laserowej należy wykonywać w odstępach (raz na kilka tygodni).

Jak wygląda skóra po zabiegu depilacji laserowej?

Wiele osób, które dotychczas nigdy nie korzystały z zabiegu depilacji laserowej obawia się tego, jak będzie wyglądać ich skóra zaraz po zabiegu. Należy rozwiać wszelkie wątpliwości, ponieważ zabieg laserowego usuwania owłosienia jest praktycznie bezbolesny, zaś bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona, jednak jest to działanie krótkotrwałe. Nowoczesny sprzęt wyposażony jest w specjalne głowice chodzące co dodatkowo sprawia, że depilowana osoba nie odczuwa już dyskomfortu. W przypadku bardzo wrażliwych osób możliwe jest zabezpieczenie skóry kremem znieczulającym.

Trwała depilacja na lata

Trwała depilacja wymaga regularności, dlatego też by zauważyć najlepsze efekty tej metody konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Tak jak wspomniano, idealnie jest wykonać pięć zabiegów, lub w przypadku bardzo jasnego owłosienia, zwiększyć ich ilość. Podczas jednego zabiegu depilacji laserowej zazwyczaj zostaje usuniętych około 20% włosów. To bardzo duży procent, dlatego też sama depilacja jest uznawana za niezwykle skuteczną. Prawidłowo przeprowadzona seria wspomnianych zabiegów gwarantuje skuteczność. Ciemne i grube włosy zwykle zostają usunięte wcześniej, niż te delikatne i jasne. Co ważne, należy też pamiętać, że bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nie należy opalać się na słońcu do około jednego tygodnia od zabiegu, zaś same zabiegi najlepiej wykonywać jest w okresie jesienno-zimowym (trzeba unikać słońca, ponieważ może ono wywołać poważne podrażnienia).