Skip to content Skip to footer

Czym lakiery hybrydowe przeważają nad tradycyjnymi?

Lakiery hybrydowe szturmem odkąd tylko się pojawiły, szturmem podbiły rynek kosmetyczny i do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością. Co takiego sprawia, że kobiety na całym świecie pokochały manicure hybrydowy, a tradycyjne lakiery poszły w odstawkę?

Po pierwsze – dłuższa trwałość i wytrzymałość

Ogromną wadą tradycyjnych lakierów do paznokci jest ich trwałość – nawet produkty z najwyższej półki nie zapewnią pięknego manicure’u na dłużej niż 5 – 7 dni. Drobne odpryski i otarcia na brzegach paznokcia pojawiają się już dobę po malowaniu, a ciągła konieczność poprawek potrafi być niezwykle uciążliwa. Tradycyjny manicure bardzo łatwo ulega uszkodzeniom – wystarczą zwykłe prace domowe, aby go zniszczyć.

Lakiery hybrydowe charakteryzują się doskonałą trwałością. Przy prawidłowej aplikacji i odpowiedniej dbałości, manicure pozostaje nienaruszony przez kilka tygodni. Jedynym powodem jego zmycia jest widoczny po dłuższym czasie odrost lub chęć zmiany koloru. Hybryda jest wytrzymała i nie straszne jej zmywanie naczyń, czy mycie okien – wszelkie tego typu prace nie powinny naruszyć manicure’u.

Po drugie – piękny połysk i możliwość nietuzinkowych zdobień

Różnica między lakierem hybrydowym, a tradycyjnym jest widoczna gołym okiem. Charakterystyczny lustrzany błysk hybrydy jest niemożliwy do osiągnięcia przy pomocy zwykłych produktów drogeryjnych. Można próbować uzyskać podobny efekt przy użyciu top coatów, ale nigdy nie będzie on porównywalny.

Lakiery hybrydowe dają nieograniczone możliwości zdobień i tworzenia wzorów. Wszystko za sprawą faktu, iż zastygają one dopiero pod wpływem lampy UV, co daje dostateczną ilość czasu i możliwość poprawek, których nie ma w przypadku lakierów tradycyjnych. Tworzenie zdobień przy użyciu zwykłych lakierów jest niezwykle trudne i wymaga bardzo wprawnej ręki.

Po trzecie – możliwość zapuszczenia długich paznokci

Posiadaczki cienkich i łamliwych paznokci zostały wiernymi fankami lakierów hybrydowych. Wszystko za sprawą faktu, iż hybryda utwardza paznokieć, chroni go przed mechanicznymi uszkodzeniami, a dzięki temu umożliwia zapuszczenie wymarzonych długich pazurków. Tradycyjne lakiery nie uchronią płytki przed rozdwojeniami i pęknięciami.

Popularny stał się mit, iż lakiery hybrydowe powodują niszczenie płytki paznokciowej. Jest to nieprawdą i posiadaczki delikatnych paznokci nie powinny się ich obawiać. Przy prawidłowej aplikacji i zmywaniu, najlepiej pod okiem doświadczonej kosmetyczki, nie powinno dojść do uszkodzeń.