Skip to content Skip to footer

Do czego wykorzystywane są skupiane metale?

Nawet uszkodzone czy niezdatne do użytkowania złote lub srebrne kosztowności nie tracą swojej wartości. Firmy zajmujące się skupem metali szlachetnych oferują potencjalnym klientom możliwość wykupienia kosztowności w atrakcyjnej cenie. Skupione metale przetwarzane są później na nowe elementy biżuterii bądź wykorzystywanie są w różnych gałęziach przemysłu. Do czego wykorzystywane są skupiane metale?

Srebro – metal powszechnie wykorzystywany

Skup srebra stanowi znakomitą alternatywę dla topniejących zasobów tego surowca na świecie. Srebro jest metalem szeroko rozpowszechnionym ze względu na swoje liczne, korzystne właściwości. Wykorzystywane jest między innymi w jubilerstwie, ale również w licznych dziedzinach przemysłu. Dużą przydatność, srebro, wykazuje w branży elektrycznej i elektronicznej. Srebro charakteryzuje się wysoką przewodnością elektryczną dlatego często wykorzystywane jest do produkcji styków elektrycznych, a te przydają się do wytwarzania klawiatur komputerowych. W innych branżach przemysłu srebro jest niezastąpione w wykonywaniu spoiw lutniczych lub łuków elektrycznych. Ze względu na tak liczne możliwości zastosowania skup srebra stanowi dobrą alternatywę dla nieużywanych lub zepsutych elementów wykonanych ze srebra.

Na wagę złota

Równie ważne co skup srebra jest zdecydowanie skup złota. Złoto, jako najstarszy znany i powszechnie wykorzystywany metal szlachetny, od lat używany jest w różnych dziedzinach przemysłu. Co więcej, na przestrzeni 20 lat ceny złota wzrosły niemal dwukrotnie, dlatego stanowi ono doskonały środek inwestycyjny. Skup złota odkupuje nieużywane złote elementy lub biżuterię i wykorzystuje ją następnie jako produkt do stworzenia nowych jubilerskich wyrobów oraz złotych sztabek inwestycyjnych. Rzadko wykorzystuje się złoto w przemyśle elektronicznym. Metal ten posiada wysoką przewodność elektryczną jednak jest drogi i nieopłacalny do stosowania w zwykłych elementach komputerowych. Często wykorzystuje się złoto do tzw. złocenia elementów dekoracyjnych.

Monety kolekcjonerskie

Skup monet dokonywany jest zazwyczaj hurtowo. Sklepy zajmujące się skupem monet kolekcjonerskich decydują się zazwyczaj na kupno całych kolekcji bądź ilości hurtowych monet. Firmy takie prawdopodobnie skupując całe kolekcje monet od swoich klientów planują sprzedać je kolejnym kolekcjonerom, którzy za tak unikalne kolekcje są w stanie zapłacić bardzo duże pieniądze. Sklepy skupiają zarówno monety z metali szlachetnych jak i te wykonane z metali nieszlachetnych.