Skip to content Skip to footer

Co sprawdzić przed wyborem domu seniora?

Wybierając dom seniora Warszawa należy zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Pewne jest to, że nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie. Musimy zapewnić bliskiej osobie nie tylko profesjonalną opiekę, ale również komfort życia. Nie bez znaczenia są również kwestie finansowe. Wiadomym jest, że nie każdy posiada wysokie budżet, jednak niska opłata za pobyt to nie wszystko.

Państwowy vs prywatny

Państwowy dom opieki alzheimer jest zarezerwowany przede wszystkim dla osób z niskimi dochodami. Trzeba mieć świadomość, że podopieczny musi spełniać szereg kryteriów – każdy aspekt jest skrupulatnie sprawdzany i analizowany. Niestety kolejki do domów seniora Warszawa są bardzo długie.

Może się okazać, że czas oczekiwania na przyjęcie do domu opieki Warszawa będzie wynosił kilka lat. Wiadomym jest, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Zdecydowana większość osób pragnie uregulować formalności w ciągu kilku dni lub tygodni. Zupełnie inne zasady ma prywatny dom opieki alzheimer, gdzie podopieczny przyjmowany jest praktycznie „od ręki”.

Zakres opieki

Prawdą jest, że prywatne domy opieki Warszawa i okolice gwarantują zwykle o wiele szerszy zakres opieki, niż państwowe. Tego typu obiekty zapewniają nie tylko podstawowe warunki do egzystencji, czy też niezbędną pomoc medyczną. Każdemu podopiecznemu poświęcana jest spora ilość czasu – wszystko po to, aby poczuł się on niczym w prawdziwym domu. Osoby starsze mają zapewnione liczne rozrywki i systematycznie wychodzą poza obiekt.

Renomowany dom seniora Warszawa to również kadra doświadczonych lekarzy, pielęgniarzy oraz rehabilitantów. Podopieczny może liczyć na różnorodne zabiegi, które umożliwiają zredukowanie nieprzyjemnych dolegliwości. Dąży się do utrzymania najwyższej sprawności fizycznej, czy też psychicznej.

Koszty pobytu

Prywatne domy opieki Warszawa i okolice posiadają zróżnicowane ceny. W przypadku luksusowych obiektów miesięczny pobyt wynosi więcej niż 4000 zł. Atutem jest fakt, że wybór domów opieki alzheimer jest dość duży, a więc każdy może znaleźć ofertę odpowiednią dla siebie.

Niższe koszty ponosimy, jeśli zdecydujemy się na publiczny dom opieki Warszawa i okolice. Podstawowym minusem jest fakt, że nie jest on dostępny dla wszystkich.