Badania prenatalne cena niektórych potrafi przerazić. Każda kobieta, która była w ciąży wie, że oprócz radości wynikającej z tego szczególnego stanu, istotne są też wydatki. Czy badania prenatalne powinny być traktowane jako ważna inwestycja? Dlaczego?
Badania prenatalne cena – czy mogą być darmowe?
Badania prenatalne Kraków przeprowadzają miarodajny odczyt stanu zdrowia płodu, w każdym trymestrze ciąży, zgodnie z zalecaniami ginekologicznymi. Są polecane przez lekarzy prowadzących, położników i lekarzy oddziałowych, przyjmujących porody. Badania prenatalne cena są jednak kwotą, która niektórych przerasta. Czy można liczyć na wykonanie specjalistycznego obrazu z pomocą refundacji NFZ?
Lekarz prowadzący może wystawić skierowanie na darmowe badanie prenatalne, kiedy kobieta spełnia następujące kryteria:
– ma więcej niż 35 lat;
– pierwszy poród zakończył się chorobą genetyczną, wadami neurologicznymi czy metabolicznymi urodzonego dziecka;
– w rodzinie pojawiały się przypadki rodzenia dzieci z wadami genetycznymi, które są potwierdzone stosowną dokumentacją;
– wyniki wcześniejszych badań i testów były nieprawidłowe.
Badanie prenatalne cena, którą trzeba zapłacić, jeśli nie kobieta nie spełnia powyższych warunków, oscyluje w granicach 150 – 300 zł.
Badanie prenatalne genetyczne – poważne wejście w ciąże
Badania prenatalne Kraków szczególną uwagę zwracają na USG genetyczne, czyli badanie wykonywane na przełomie I i II trymestru ciąży (dokładnie między 11, a 14 tygodniem ciąży). Dlaczego jest ono takie ważne?
Wszystkie badania prenatalne cena są miarodajną inwestycją w zdrowie przyszłego potomka, ale pierwsze badanie jest szczególne istotne. Lekarz na podstawie odczytu USG jest w stanie określić obecność narządów wewnętrznych oraz kończyn i kręgosłupa. Już na tym etapie ciąży, szczegółowe badanie może pomóc w diagnozie zespołu Downa, zespołu Edwardsa oraz zespołu Turnera.
Badanie prenatalne – wirtualne spotkanie
Badanie prenatalne cena czasem odpycha i wydaje się być niepotrzebną czynnością. Kobieta czuje się dobrze, cyklicznie robi badania krwi, jest pod kontrolą lekarza, nie odczuwa dyskomfortu i nie pojawiają się niepokojące objawy. To najczęstsze bodźce do odmawiania sobie (i dziecku) pewności tego, że wszystko jest w porządku.
Badania prenatalne są polecane przez lekarzy nie bez powodu. To najbardziej nowoczesna metoda docierania do wad i schorzeń, a jednocześnie możliwość popatrzenia na maleństwo na ekranie w trójwymiarze.