Skip to content Skip to footer

Zakup kołdry

Kołdry całoroczne są idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które nie lubią zmieniać pościeli w ciągu roku. Kołdry całoroczne, znane też jako kołdry uniwersalne sprawdzą się zarówno w okresie jesienno-zimowym, jak i w czasie letnim.

Uniwersalny kołdry całoroczne

Dobrej jakości kołdry całoroczne powinny grzać w okresie jesienno-zimowym, a przy tym też zapewnić dobrą cyrkulację powietrza w okresie letnim. By produkt ten doskonale spisywał się przez cały rok warto zastanowić się nad jego zakupem. Najczęściej analizowanym kryterium wyboru odpowiedniej kołdry całoroczny jest jej wypełnienie. Wypełnienie decyduje o jakości danej kołdry, jej funkcjonalności, a także termoizolacji i wielu innych czynnikach, które ostatecznie wpływają na komfort naszego snu. Nie bez znaczenia jest też materiał, którym dana kołdra jest powlekana, czyli tak zwane poszycie. Im lepszej jakości materiał, tym kołdra jest bardziej przyjemna dla skóry, w zimie czy jesieni zapewnia lepsze grzanie, z kolei w lecie lepszą cyrkulację powietrza, dzięki czemu pod tego typu kołdrą nie będziemy się pocić.

Kołdry całoroczne i ich wypełnienie

Wśród najbardziej pożądanych kołder całorocznych są te, które wypełnione są naturalnym puchem. Kołdra puchowa zawsze uznawana jest za produkt ekskluzywny. Puch czyli ptasie pióra, są niezwykle gęste, przez co też kołdry puchowe mają doskonałe właściwości grzewcze, przy czym też, doskonale wentylują i zapewniają dobry obieg powietrza. To jednak trzeba też liczyć się z tym, że kołdry całoroczne wypełnione naturalnym puchem uznawane są za produkty z wyższej półki, przez co też są one zwykle dużo droższe niż kołdry standardowe, wypełnione syntetycznym wypełnieniem. Tego typu kołdry docenią też wszyscy fani ekologii, ponieważ puch jest materiałem naturalnie pozyskiwanym, ekologicznym.

Puch w kołdrach całorocznych

Puch jest doskonałym materiałem grzewczym, przy czym też jednocześnie odprowadza pot i wilgoć, dzięki czemu pozwala naszej skórze oddychać. I właśnie dlatego materiał ten nadaje się doskonale zarówno na zimę, jak i na lato. Naturalny puch jest doskonałej jakości membraną, przy czym też jest bardzo lekki i praktycznie niewyczuwalny podczas snu. Dobrze oczyszczony puch nadaje się nawet dla alergików.

Kołdry całoroczne dostępne są w ofercie vegehome.pl