Skip to content Skip to footer

Wygodne prześcieradło – sposób na dobrze przespaną noc

Sen jest jedną z podstawowych potrzeb każdego z nas. Dzięki niemu regenerujemy siły fizyczne i psychiczne po ciężkim dniu i nasz organizm przygotowuje się na kolejne. Słabej jakości sen, sen krótki i płytki sprawiają, że nie mamy czasu na regenerację, a przez to trudniej nam się koncentrować i często jesteśmy rozdrażnieni. Oczywiście negatywnych efektów niedoboru snu lub snu słabej jakości jest więcej i wszystkie one wpływają na nasz organizm niekorzystnie. Aby jednak im zapobiec i sprawić, że sen będzie pełnowartościowy, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rodzaj materaca, rozmiar łóżka, a nawet miejsce, w jakim stoi, jakość pościeli, zarówno kołdry i poduszki, jak i prześcieradła czy poszewek. Funkcja prześcieradła jest często bagatelizowana, tymczasem to ono w dużej mierze odpowiada za komfort snu.

Różnorodność = możliwość właściwego wyboru

Każdy z nas jest inny: różnimy się wysokością, wagą, stanem zdrowia, preferencjami. Wszystkie te kwestie wpływają na dobór odpowiedniego prześcieradła. Takie dobrej jakości zapewni oddychalność i nie podrażni skóry. Jest to szczególnie ważne w przypadku alergików albo niemowląt, których skóra jest bardzo wrażliwa, zwłaszcza na materiały syntetyczne. Rozmiary prześcieradeł są tak różnorodne, że dopasują się do potrzeb każdego człowieka i rozmiarów każdego łóżka. Szczególnie dobrze sprawdzają się prześcieradła – BellaStoria na gumkę, które zapewniają dobre przymocowanie do materaca. Dzięki temu nocą prześcieradło nie przesuwa się i nie marszczy, a tym samym zapewnia wygodę podczas snu.

Wygoda przede wszystkim

Rozmiary prześcieradeł to jednak nie wszystko. Aspekt ten jest tylko jedną ze składowych decydujących o tym, czy prześcieradło spełni swoją funkcję: zabezpieczy materac, a nam stworzy komfortowe warunki do odpoczynku. Wygodne prześcieradło to bowiem przede wszystkim prześcieradło miękkie, przyjemne w dotyku i wykonane z materiałów zapewniających oddychalność naszej skórze. Nie ma nic równie nieprzyjemnego w nocy, jak przegrzanie i spocenie w okresie letnim. Oddychalne prześcieradło zapewni przewiewność, a dzięki temu ograniczy do minimum pocenie. Dzięki temu komfort murowany.

Dzięki dzisiejszej technologii, ale i świadomości potrzeb ludzkich, mnogość prześcieradeł jest wręcz przytłaczająca. Zapewnia to dopasowanie do każdego rozmiaru i kształtu łóżka, ale i naszych wymagań. Inne prześcieradło sprawdzi się bowiem w dziecięcym łóżeczku, a inne w łóżku starszego człowieka. Zarówno jedna, jak i druga skrajność związane są ze szczególnymi potrzebami, a ich zapewnienie pozwala na pełnowartościowy i przyjemny odpoczynek we śnie.