Skip to content Skip to footer

Wszystko o: folii polietylenowej

Każdy folia polietylenowa producent byłby w stanie opowiadać o tym tworzywie dosłownie godzinami, albowiem nie da się ukryć, że tkwi w nim spory potencjał. Aby go odkryć, wystarczy nieco bardziej zaznajomić się z polietylenem. To właśnie ten materiał, określany skrótem PE, służy do produkcji polietylenowej folii.

Podstawowe właściwości materiału

Użycie polietylenu o dużej gęstości pozwala na wytworzenie materiału charakteryzującego się względnie dużą elastycznością, a zarazem imponującą trwałością. To właśnie te dwie jakże ważne cechy łączy w sobie Folia polietylenowa. Jej wysoka odporność przejawia się w postaci braku reakcji na działania skrajnie różnych czynników atmosferycznych czy po prostu czynników zewnętrznych, w tym również i czynników mechanicznych.

Ponadto kolejnym atutem będzie brak obecności jakichkolwiek substancji toksycznych. Folia polietylenowa nie zawiera w sobie szkodliwych związków, ani też związków zapachowych, dzięki czemu jest materiałem bezwonnym i bezpiecznym w użyciu.

Folia polietylenowa zastosowanie

Większość osób skojarzy folię polietylenową z branżą spożywczą, ale wbrew temu, co można by przypuszczać, jest ona o wiele bardziej wszechstronnym tworzywem. Nawet częściej używa się jej czy to w przemyśle, czy to w branży budowlanej bądź remontowej. Folia polietylenowa zastosowanie to przecież nie tylko produkcja woreczków śniadaniowych. Materiał ten w wielu przypadkach spełnia znacznie bardziej odpowiedzialne funkcje, co jest szczególnie widoczne w przypadku zastosowania go podczas budowy nowych obiektów.

Z folii polietylenowej można bowiem utworzyć skuteczne zabezpieczenia dla różnych elementów wznoszonych budynków – m.in. dla izolacji akustycznej i termicznej, zastosowanych na podłogach, ale też i po prostu dla dachu bądź stolarki (drzwiowej oraz okiennej).

Różne odmiany produktów

Typ folii polietylenowej każdorazowo powinien być dostosowany do jej przeznaczenia. Dopiero w momencie, gdy wie się, co z taką folią chce się zrobić, można sprawdzić, jakie jej warianty oferuje folia polietylenowa producent. Podstawowa różnica tyczy się przeważnie gęstości. Na podstawie tego kryterium wyboru można wyróżnić trzy odmiany folii: folię HDPE, folię LDPE oraz folię MDPE.