Skip to content Skip to footer

Wiek domeny – czy ma wpływ na pozycjonowanie?

skomplikowany. Nie da się go przeprowadzić z dnia na dzień, takie zabiegi mogą zakończyć się nałożeniem filtra. Ilość czynników, na które trzeba zwrócić uwagę przy opracowywaniu strategii może laika przyprawić o ból głowy. Ot, choćby wiek domeny. Czy ma on jakiekolwiek znaczenie dla procesu pozycjonowania?

Co to jest pozycjonowanie?

Rozważając kwestię wpływu wieku domeny na proces pozycjonowania warto w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie czym pozycjonowanie w ogóle jest. Chodzi mianowicie o wpływanie na pozycje witryny internetowej w rankingu wyszukiwarek. Wpływ taki można osiągnąć chociażby poprzez dokładanie wartościowych linków prowadzących do witryny. Warunkiem będą jednak dobre miejsca oraz zróżnicowane anchory.

Co to jest domena?

Kolejnym, niezwykle istotnym pytaniem będzie czym jest domena? Otóż, domena to nic innego jak część adresu internetowego. Bardzo często za domenę służy albo nazwa firmy albo też nazwa marki. Aby domena mogła funkcjonować w przestrzeni internetowej, wpierw należy ją zarejestrować. I to właśnie od momentu pierwszej rejestracji zaczyna się liczyć wiek domeny.

Wiek domeny jak sprawdzić?

Sprawdzanie wieku domeny zajmuje zaledwie kilka chwil. W internecie można znaleźć sporo darmowych programów, które do tego służą. Tak na prawdę, jedyne co trzeba zrobić, to wpisać w odpowiednie pole nazwę domeny i po krótkiej chwili otrzyma się informację zwrotną zawierającą wiek domeny.

Co oprócz wieku?

Sprawdzanie wieku domeny to tylko jedna z istotnych kwestii. Wiek domeny jak sprawdzić już wiadomo, natomiast tajemnicą pozostaje jeszcze profil linków i ewentualne kary. Dostępne są narzędzia przy pomocy których można zweryfikować i te kwestie, z tym że najczęściej są to narzędzia płatne. Można zamówić specjalistyczny audyt własnej strony internetowej lub też audyt konkurencji i wówczas otrzyma się takie dane.

Czy wiek domeny ma wpływ na pozycjonowanie?

Audyt konkurencji czy własnej domeny pozwoli odpowiedzieć na szereg ważnych pytań. Można się pokusić o stwierdzenie, że wiek domeny sam w sobie nie będzie miał wpływu na proces pozycjonowania, zwłaszcza jeżeli nie była ona w żaden sposób wykorzystywana. Natomiast informacja o wieku w połączeniu z danymi dotyczącymi profilu linów i historią kar, da pełny obraz pozwalający na ustalenie optymalnej strategii pozycjonowania.