Skip to content Skip to footer

Skutki imprezy pod kontrolą

Kieliszek wina czy zimne piwo to idealny napój zwłaszcza podczas letnich wieczorów spędzanych z przyjaciółmi czy rodziną. Takie spotkania sprzyjają spożyciu różnych trunków, ale niosą też za sobą skutki uboczne. Złe samopoczucie następnego dnia, problem z koncentracją i niepokój czy już można prowadzić samochód to kilka z nich.

Jak się sprawdzić – alkomaty z drukarką?

Środków łagodzących kaca jest na rynku bardzo dużo. Czasem jednak tabletka nie wystarczy i trzeba po prostu sprawdzić swój stan trzeźwości.Można to zrobić na posterunku policji, gdzie alkomat z wydrukiem jest podstawowym sprzętem dostępnym dla każdego.

Nie zawsze jednak posterunek jest w pobliżu, a wizyta w takim miejscu nie jest też komfortowa.

Co w zamian?

Warto zainwestować zatem we własny sprzęt. Alkomat z wydrukiem to urządzenie, które powinno być podstawowym wyposażeniem każdego kierowcy.Alkomat z drukarką ma wiele zalet. Przede wszystkim jest małych rozmiarów. Można więc go przechowywać w samochodzie, w bagażniku czy nawet w damskiej torebce. Dodatkowo załączone etui chroni przed uszkodzeniami i zagubieniem mniejszych części.

Alkomaty z drukarką są bardzo czułe, można więc wykryć nawet niewielkie ilości alkoholu. Jest to o tyle istotne, że przepisy dotyczące spożycia są bardzo restrykcyjne i w zasadzie każde stężenie może powodować nieprzyjemności dla kierującego, łącznie z utratą prawa jazdy.

Alkomat z drukarką to również swego rodzaju polisa bezpieczeństwa. Może uchronić przed wypadkiem czy innymi przykrymi konsekwencjami.

Jak działa alkomat z wydrukiem?

Alkomaty z drukarką są bardzo proste w obsłudze. Zasilane są bateriami, więc nie trzeba ich podłączać do prądu. Wystarczy włączyć, przystawić do ust na kilka sekund, i po chwili pojawia się wynik.

W zestawie jest kilka wymiennych, wielorazowych ustników, które można dokupić w razie potrzeby.

Dane zapisywane są w pamięci urządzenia, można je więc później skopiować na komputer, lub zachować wydruki, które są drukowane na wysokiej jakości papierze.

Ceny tego typu sprzętu nie są być może najniższe, ale tutaj liczy się jakość danego alkomatu z drukarką. Warto kupować alkomaty u sprawdzonych sprzedawców i z odpowiednimi certyfikatami. To daje gwarancję, że dane urządzenie będzie służyło przed dłuższy czas bez konieczności wymiany czy naprawy.