Skip to content Skip to footer

Rodzinne wakacje nad polskim morzem

W czasie pandemii planowanie podróży, szczególnie dla całej rodziny, znacznie się skomplikowało. Jednak oprócz wyjazdu za granicę i ryzyka stykania się ze znaczną ilością osób, wciąż mamy jeszcze wiele możliwości. Jak zorganizować bezpieczne wakacje nad morzem z dziećmi w taki sposób, by odpocząć od codziennego stresu?

Kierunek Bałtyk

Jednym z najprostszych wyborów, które pozwolą nam uniknąć całego zamieszania związanego z pandemią covid-19, jest wybór podróży lokalnych. Wielu z nas przyzwyczaiło się do regularnych wyjazdów za granicę, jedne obecnie wciąż nie jest to zbyt bezpieczne, zwłaszcza, jeśli podróżujemy z dziećmi, a to tylko jeden z powodów, żeby wybrać się nad Bałtyk.

Wakacje nad morzem z dziećmi to świetna okazja, żeby zwiedzić Trójmiasto, inne miasta portowe, półwysep Hel oraz park narodowy na wyspie Wolin. Niemal obowiązkowymi punktami są gdańska starówka, Stocznia Gdańska wraz z Europejskim Centrum Solidarności, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Akwarium Gdyńskie, statek-muzeum „Dar Pomorza”, sopockie molo, zabytkowa latarnia morska i Opera Leśna… Zabytki i ciekawe atrakcje Trójmiasta można by wyliczać bez końca. Możemy również zdecydować się na rejs i niezwykły widok pełnego morza. Oczywiście trochę czasu należy również spędzić, relaksując się na plaży, budując zamki z piasku i po prostu oddychając zdrowym morskim powietrzem.

Gospodarstwa agroturystyczne

Jeśli chcemy uniknąć tłumów i zamieszania, dobrym pomysłem jest zatrzymanie się w gospodarstwie agroturystycznym w nadmorskiej miejscowości. Będziemy musieli trochę poszukać, i postarać się zabookować termin odpowiednio wcześniej, jednak jest to zdecydowanie wygodniejsza i ciekawsza forma niż hotel.

Podczas wakacji nad morzem z dziećmi będzie nam bardzo dogodnie w wynajętym domku tylko dla rodziny, a wiele gospodarstw agroturystycznych oferuje potrawy przygotowane ze świeżych, lokalnych składników oraz możliwość przyjrzenia się pracy gospodarstwa, czyli na przykład opiece nad zwierzętami, co ucieszy zdecydowaną większość dzieci.