Skip to content Skip to footer

Przepis na idealną kuchnię

Kuchnia jest inwestycja na lata. Warto o tym pamiętać zabierając się za jej remont oraz kupno mebli kuchennych. Jak zagwarantować sobie wygodną i elegancką kuchnie, która posłuży przez kilka ładnych lat?

Kuchnia gotowa, czy na zamówienie?

Jednym z podstawowych pytań, które pojawiają się jeszcze przed rozpoczęciem remontu kuchni jest wybór mebli. Pierwsze pytanie, które się pojawia dotyczy tego, czy meble mają być gotowe, czy robione na zamówienie?

Meble kuchenne na wymiar w Poznaniu mają tę zaletę, że można je idealnie dopasować do wnętrza. Jest to niezmiernie ważne w niewielkich mieszkaniach, w których liczy się każdy centymetr i racjonalne wykorzystanie całej przestrzeni.

Meble kuchenne na wymiar możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Dowolność sterowania ilością szafek wiszących, czy ilością szuflad w szafkach jest bezcenna. Zastosowanie bardziej skomplikowanych systemów, takich jak cargo w narożnikach szafek musi być idealnie zamontowane, by prawidłowo funkcjonowały. I tu jest kolejny plus przemawiający na korzyść mebli kuchennych na wymiar w Poznaniu.

Za zakupem mebli gotowych na pewno przemawia ich cena, która jest niższa od ceny mebli na zamówienie. Trzeba tylko się zastanowić, czy będzie to prawdziwa oszczędność. Kuchnię remontuje się raz na kilka lat, więc warto zrobić to tak, by przez kilka kolejnych lat być zadowolonym.

Jak skomponować idealną kuchnię?

Najważniejsze jest dobre rozplanowanie szafek. Trójkąt roboczy pomoże zapanować nad planem kuchni. Zgodnie z definicją trójkąta wyposażenie kuchni takie, jak lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka wraz z piekarnikiem powinny znajdować się na rogach trójkąta. Takie ułożenie zapewni ergonomię w kuchni.

Kuchnia jest miejscem, gdzie potrzeba dużo szafek. Miejsce na przechowywanie zapasów jest bezcenne. Meble kuchenne na wymiar w Poznaniu możemy zaprojektować wykorzystując nietypowe rozwiązania. Zabudowa skosów, rogów, czy wysoka zabudowa do samego sufitu może dostarczyć brakujących szafek.

Właściwe wykorzystanie miejsca w kuchni zaprocentuje z czasem. W każdej kuchni jest dużo rzeczy, które muszą być schowane i muszą mieć swoje stałe miejsce. Tak zaprojektowana kuchnia jest bardziej przyjazna. Dużo łatwiej utrzymać porządek, gdy wszystkie naczynia, garnki oraz małe AGD mają swoje stałe miejsce. Jest to gwarancja porządku.