Skip to content Skip to footer

Na co zwracać uwagę wynajmując sale konferencyjne nad morzem?

Nadmorskie miejscowości nadają się idealnie na miejsca konferencji i spotkań biznesowych. Są atrakcyjne i przyciągają turystów z całego kraju. I nie tylko. Nad Bałtyk chętnie wybiorą się też goście zza granicy. Na co trzeba zwracać uwagę szukając sali konferencyjnej nad morzem? Co jest szczególnie ważne? Jak zapewnić komfort wszystkim uczestnikom?

Baza noclegowa

Sale konferencyjne nad morzem są prawdziwym magnesem na osoby szukające miejsca do pracy kreatywnej i integracji pracowników. Trzeba jednak pamiętać, że pomieszczenie konferencyjne to za mało. Wszyscy uczestnicy spotkania powinni mieć zapewniony nocleg. im bliżej sali tym lepiej.

Wiele konferencji jest organizowanych w hotelach, w których można zarezerwować pokoje dla gości konferencji. To wyjątkowo komfortowe rozwiązanie. Doskonale jest, gdy w tym samym budynku znajduje się też restauracja lub stołówka. W takim wypadku uczestnicy nie musza wychodzić poza obiekt.

Odległość od morza

Warto też zwrócić uwagę na odległość sali konferencyjnej nad morzem od samej linii brzegowej. Koniecznie sprawdź, czy budynek znajduje się w pobliżu plaży, czy na drugim końcu miejscowości. Lokalizacja ta będzie miała pewnie też przełożenie w cenie za wynajem.

Morze za oknem gwarantuje niezapomniane widoki. Będzie ono wyjątkowo malowniczym tłem spotkania. Sale konferencyjne nad morzem cieszą się ogromną popularnością. Po oficjalnej części – wykładzie, prezentacji, spotkaniu – można zorganizować mniej oficjalną część na plaży.

Jeśli budynek znajduje się dalej od plaży to sprawdź jak na nią dotrzeć. Szczególnie dobre będą miejsca, z których na plażę można dostać się pieszo. Dzięki temu, Twoi goście będą mogli zrelaksować się bez konieczności pilnowania rozkładów jazdy.

Dojazd poza sezonem

Nie wszystkie nadmorskie miejscowości są dobrze skomunikowane z resztą kraju. Zwłaszcza poza sezonem, może się okazać, że połączeń jest wyjątkowo mało. Musisz wziąć pod uwagę, że nie wszyscy mają do dyspozycji samochód. Może się zdarzyć, że część osób przyjedzie pociągiem lub autobusem.

W takim wypadku powinieneś godziny konferencji dopasować do rozkładu jazdy. Złym pomysłem jest rozpoczęcie spotkania o 8 rano, podczas gdy pierwszy autobus tego dnia przyjeżdża o 12. W takim przypadku goście musieliby przyjechać dzień wcześniej, a to oznacza dodatkowy nocleg.

Sprawdź też trasy z dworca do miejsca docelowego. Czy można dotrzeć do niego pieszo lub busem? A może powinieneś zorganizować dojazd? Możesz wynająć przejazd wyłącznie dla swoich gości.