Skip to content Skip to footer

Mopy, wózki i zestawy do sprzątania

Już dawno skończyły się czasy, kiedy do sprzątania dużych obiektów jak: szpitale, hotele, pensjonaty, hale, szkoły, kina czy centra handlowe używało się jedynie mopa i zwykłej szczotki. Dziś istnieje wiele sposobów na to, by ułatwić, usprawnić i umilić pracę sprzątaczkom.

Zestawy do sprzątania

Dziś wielu producentów oferuje wózki do sprzątania, które są bardzo wygodne w użytkowaniu. Przede wszystkim ich największą zaletą jest to, że są one niezwykle pojemne. W zależności od modelu, może zawierać nawet dwa spore zbiorniki na wodę (pojemność nawet do 60 litrów!). Dzięki temu, osoba obsługująca nie musi co chwilę chodzić i wymieniać brudnej wody. Może za jednym zamachem wyczyścić znacznie większą powierzchnię a przy tym nie musi nawet tej wody dotykać.

Wózki do sprzątania wyposażone są w mechanizm, który bezdotykowo wyżyma mopy. Oznacza to, że za pomocą specjalnego wirnika lub wyciskacza, nadmiar wody zostaje odciśnięty a mop idealnie nadaje się do mycia. Nie rozleje wody, nie zmarnuje detergentu – umyje dokładnie taką ilością, jaka jest potrzebna do danej powierzchni i stopnia jej zabrudzenia.

Jakie jeszcze zalety kryje w sobie zestaw do sprzątania?

Ergonomiczność – wózek taki można dopasować do wzrostu osoby sprzątającej. Dzięki ruchomej rączce, wózek łatwo można obniżyć bądź podnieść, w celu ułatwienia sterowania i poruszania się z urządzeniem.

Pojemność – zestawy do sprzątania są bardzo pojemne. Mają wiele półek, koszy i pojemników. Można w nich przechowywać środki czystości, ściereczki, zapasowe worki na śmieci, rękawiczki czy papier toaletowy. Często wózki takie wyposażone są w zamknięte szafki, dzięki którym nie widać, co jest przewożone. Rozwiązanie to przydaje się np. w szpitalach, kiedy często wymienia się rzeczy do higieny intymnej. Dzięki zamykanej szafce, pacjenci nie wiedzą, co zostaje zabrane od sąsiada a ten nie czuje się skrępowany.

Pojemność ma również znaczenie pod względem tego, że konserwator powierzchni płaskich ma wszystko pod ręką. Nie musi za każdym razem wracać się do „kantorka” i zabierać kolejny detergenty. Wszystko ma w jednym miejscu i dostępne w każdej chwili.

Modułowość – do wózków do sprzątania można dołączać różne akcesoria – przykładowo specjalny stelaż do zawieszenia worka na śmieci. Jest to niezwykle przydatne, gdyż można zawiesić nawet worek o pojemności 120 litrów. Dzięki temu, osoba sprzątająca nie musi ich dźwigać worków ani wymieniać ich co chwilę.

Do wózka można zaczepić specjalne haki, do których można zaczepić zapasowe szczotki, zmiotki i szufelki. Wszystko jest logicznie poukładane. Nie ma mowy o braku zorganizowania w takim zestawie do sprzątania.

Jak widać, wózki do sprzątania mają wiele zalet. Warto jest zakupić takie urządzenie i wspomóc pracę sprzątaczki. Na pewno każdy będzie zadowolony.