Skip to content Skip to footer

Jakie są wymagania sprzętowe dla oprogramowania Solidworks online?

Narzędzie Solidworks online to kompleksowe rozwiązanie, za pomocą którego możliwe jest projektowanie w cyfrowej przestrzeni trójwymiarowych modeli maszyn i ich komponentów. O ile jednak dużo mówi się na temat funkcjonalności tegoż programu, o tyle mało miejsca poświęca się na jego wymagania sprzętowe.

System operacyjny

Aplikacja Solidworks cena współpracuje z systemem operacyjnym Windows 10, który pracuje w wariancie 64 bit. Na chwilę obecną oprogramowanie to nie obsługuje innych systemów operacyjnych, aczkolwiek nie oznacza to, że na tym polu nie będą realizowane pewne zmiany. Tak czy inaczej, warto zaznajomić się z listą systemów obsługiwanych przez aplikację, gdyż znajduje się ona na stronie producenta.

Parametry techniczne

Do poprawnego działania narzędzia Solidworks cena licencji, konieczne jest zaimplementowanie w komputerze 16 GB pamięci operacyjnej RAM. Na uwagę zasługuje również konieczność posiadania dość szybkiego procesora, którego częstotliwość pracy będzie wynosić co najmniej 3,3 GHz. Oczywiście oprogramowanie Solidworks online może być obsługiwane również przez szybsze procesory, aczkolwiek podana wartość pozwala na pełny dostęp do wszystkich, niezbędnych programów.

Karta graficzna i jej sterowniki

Nie jest tajemnicą, że pełny potencjał oprogramowania Solidworks cena licencji można uzyskać tylko wtedy, gdy posiada się dostęp do solidnej i szybkiej karty graficznej. Producent oprogramowania jasno określił (za pomocą specjalnego certyfikatu), która z kart będzie najwłaściwsza z punktu widzenia użytkownika aplikacji. Dlatego warto na bieżąco zapoznawać się z kompletną listą tych kart. Informacje na ten temat są dostępne na stronie solidworks.com i co ważne – są stale aktualizowane.

Posiadacze oprogramowania Solidworks cena powinni również zaopatrzyć się w aplikacje wchodzące w skład należącego do Microsoft pakietu biurowego Office. Mowa tu oczywiście o narzędziach Excel i Word w wersjach z lat 2016, 2019 i 2021. Warto też posiadać zaktualizowaną przeglądarkę Internet Explorer.