Skip to content Skip to footer

Idealna wykładzina do biura

Estetycznie urządzone biuro ma ogromny wpływ na zwiększenie wydajności i poprawę samopoczucia pracowników. Jednocześnie, duże natężenie ruchu w takim miejscu sprawia, że musi ono być praktyczne i funkcjonalne. Jak wybrać wykładzinę do biura, aby łączyła ona w sobie funkcjonalność z walorami estetycznymi?

Wykładziny biurowe – rodzaje

Wykładziny biurowe zwykle przyjmują formę dywanową. Są one praktyczne, trwałe i łatwe w utrzymaniu, a dodatkowo niezwykle eleganckie. Wykładzinę dywanową można kupić w rolce lub w płatach. Wykładzina do biura w płatach daje możliwość szybkiego i łatwego montażu.

Innym rodzajem wykładziny biurowej, która doskonale sprawdzi się w miejscach o dużym natężeniu ruchu, są wykładziny PCV. Są one zdecydowanie najtrwalsze i najbardziej praktyczne, ale także najdroższe. Łatwość w utrzymaniu, długotrwałość i bogate wzornictwo sprawiają jednak, że jest to zdecydowanie najlepszy wybór.

Czym kierować się przy wyborze wykładziny do biura?

Wybierając wykładzinę do bura należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Główną z nich będzie, rzecz jasna, natężenie ruchu, wielkość biura i liczba osób, które w nim pracują.

Jeśli biuro jest jednocześnie pomieszczenie reprezentacyjnym, w którym przyjmowani są goście i klienci, warto postawić na najwyższą jakość materiałów i efektowne wzornictwo. Jeśli jednak biuro jest pomieszczeniem do wyłącznej dyspozycji pracowników, można nieco bardziej poeksperymentować, na przykład wybierając wykładzinę w odcieniach zieleni, co sprawi, że pracownicy będą spokojniejsi i bardziej zrelaksowani.

Wykładzina do biura – kolor ma znaczenie

Kolorystyka wykładziny do biura jest również istotną kwestią. Najbardziej praktycznym wyborem będzie oczywiście wykładzina do biura w neutralnych odcieniach, takich jak beże czy szarości. Wykładziny PCV mają niezwykle szeroką gamę wzornictwa – często spotykane są wykładziny imitujące kamień lub drewno.

Odcień wykładziny powinien współgrać ze stylem, w jakim jest urządzone biuro. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszy się elegancka i ponadczasowa czerń, która idealnie sprawdza się we wnętrzach o nowoczesnym charakterze.

Warto jednak pamiętać, że walory estetyczne wykładziny to tylko jedno z kilku kryteriów, które należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest, na przykład, odporność materiału na czyszczenie, zarówno mechaniczne, jak i chemiczne.