Skip to content Skip to footer

Enova i Symfonia – praktyczne programy do obsługi firm

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma obowiązkami. Wśród nich jest wiele formalności, które, chcąc nie chcąc, należy wypełnić. Na szczęście dla właścicieli firm, wiele z takich niekoniecznie lubianych obowiązków, można wykonywać szybciej i wydajniej dzięki oprogramowaniu dedykowanemu do takich zadań. Jest to oprogramowanie o nazwie pochodzącej z języka angielskiego: enterprise resource planning – ERP, co oznacza planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Przykładów takie oprogramowania jest dużo. W Polsce dostępne są między innymi takie: Enova i Symfonia. Posiadają one wiele funkcji, które okazują się szczególnie przydatne w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Funkcje programów typu ERP

Każdy z takich programów posiada zazwyczaj szereg funkcjonalności, z których kilka jest spotykanych w niemal każdym. Należą do nich między innymi: kadry i płace, środki, trwałe, obroty, księgowości, pracownicy, obrót dokumentów, deklaracje podatkowe itp. Dzięki tak funkcjonalnym programom, możliwe jest szybkie i sprawne prowadzenie firmy. Wiele czynności może być wykonywanych automatycznie, a program informuje o obowiązkach do wykonania. Zaletą takich programów jest dostęp przez internet, nawet przez smartfon. Dzięki temu można wykonywać czynności bez wychodzenia z domu.

Wersje demonstracyjne do wypróbowania

Decyzję o korzystaniu z tego typu problemu trzeba podjąć po odpowiednim namyśle i najlepiej po ich wypróbowaniu. Są to programy niezwykle funkcjonalne i zajmuje to trochę czasu. Większość producentów oferuje wersje demonstracyjne. Na stronach producentów oraz w sklepach dostępne są wersje demo. Zarówno producent programu Symfonia oferuję wersję Symfonia demo, jak i producent softu Enova umożliwia skorzystanie z wersji programu Enova demo ze strony http://www.tradiss.pl/pobierz-wersje-demo/, które można zazwyczaj pobrać bezpłatnie. Po wypróbowaniu można zakupić wersję pełną.

Dlaczego warto wypróbować wersje demonstracyjne programów?

Dzięki wersjom demo każda klient może sprawdzić, czy dany program spełnia jego oczekiwania. Okres demonstracyjny najczęściej trwa pewien okres. Może to być na przykład 60 dni, ale niektórzy producenci mogą udostępnić demo na inny okres. Chcąc pobrać wersję demo takiego programu należy wejść na stronę sklepu lub producenta i wybrać odpowiednią opcję, na przykład Enova pobierz demo i zainstalować program na wybranych urządzeniach. Niektóre z programów oferują też wersje w chmurze, dzięki czemu można mieć do nich dostęp z każdego urządzenia.