Skip to content Skip to footer

Efekty gitarowe Ernie Ball

Muzyk Ernie Ball znany jest z otworzenia pierwszego na terenie Stanów Zjednoczonych sklepu muzycznego, w którym sprzedawane były jedynie gitary. Sklep ten z czasem przerodził się w jedno z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw produkujących dodatki do gitar na świecie. Jakie obecnie efekty gitarowe znajdują się w ofercie marki?

Efekty Volume Control

Największą popularnością w ofercie przedsiębiorstwa ernie Ball z całą pewnością cieszą się efekty odpowiedzialne za kontrolę poziomu głośności. Efekty te zostały stworzone z najwyższą precyzją, a zastosowanie w nich komponenty elektroniczne wysokiej jakości są gwarancją tego, że wzmacnianie dźwięku nie wiąże się z utratą wysokich częstotliwości. Poziom głośności reguluje się za pomocą precyzyjnego pedała, co pozwala na wygodne dostosowanie mocy efekty bez konieczności przerywania gry na gitarze.

Gitarowy efekt Tremolo

Efety gitarowe Ernie Ball, które odpowiedzialne są za tworzenie tremolo, cieszą się ogromną popularnością. Ten pedał również posiada kontrolę soniczną, która przekłada się na precyzyjne sterownie mocą efektu. Użytkownik ma do wyboru aż 5 różnych kształtów fali dźwiękowej, co przekłada się na możliwość pełnego dostosowania efektu do gatunku granej przez gitarzystę muzyki.

Efekt Ambient Delay

Bez charakterystycznego efektu delay trudno byłoby grać porywające publiczność partie solowe. Efekt Ambient Delay, tak jak i inne efekty gitarowe Ernie Ball, posiada pancerną konstrukcję i doskonale sprawdza się w trasie. Za kontrolę mocy efekty w tym pedale także odpowiada mechanizm precyzyjnej regulacji sonicznej. Gitarzysta ma możliwość manipulowania wieloma ustawieniami efektu, aby stworzyć Dealy, który będzie go satysfakcjonował i pozwoli na pełnię artystycznej ekspresji.

Impression Overdrive

Efety gitarowe Ernie Ball Overdrive pozwalają na tworzenie unikalnych zestawień dźwiękowych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wysoka jakość wykonania efektu, która sprawia, że jest on praktycznie niezniszczalny. Oczywiście znaczenie ma również wybór profesjonalnych komponentów elektronicznych, które kalibrowane są przez naszych techników, aby uzyskać czysty ton dźwięku. Ten efekt gitarowy może być śmiało łączony z innymi, a mnogość ustawień zdecydowanie ułatwia poszukiwania swojego unikalnego stylu gry na gitarze.