Skip to content Skip to footer

Designerskie szafki nocne – każdy znajdzie coś w swoim stylu

Bardzo praktycznym, a często pomijanym meblem w sypialni jest szafka nocna. Może ona pomieścić wiele rzeczy, uporządkować przestrzeń wokół łóżka, a jednocześnie stać się ciekawym elementem aranżacyjnym.

Szafki nocne do sypialni

Miejsce nocnego wypoczynku zawsze powinno być w pełni komfortowe. Oprócz wygodnego łóżka i miękkiej pościeli niezbędna staje się więc funkcjonalna szafka nocna. Można na niej ustawić wszystkie rzeczy, które chce mieć się pod ręką (budzik, telefon, wodę, okulary), a także lampkę do wieczornego czytania. Produkowane obecnie designerskie szafki nocne pełnią także rolę dekoracyjną. Na rynku znaleźć można wiele modeli, które łączą w sobie praktyczność użytkowania z niebanalną i oryginalną estetyką. Kiedyś szafki najczęściej posiadały tradycyjne drzwiczki i półki wewnętrzne, obecnie natomiast, nowoczesne stoliki nocne coraz częściej mają szuflady i otwarte półeczki. Jest to wygodne, ale tylko wtedy kiedy nie chce się ukrywać niczego przed wzrokiem niepowołanych osób. Kiedy stolik nocny być przede wszystkim ozdobą i dodatkiem do łóżka albo podstawą pod lampkę nocną, to może mieć typową formę stołu – z blatem i dwoma lub czterema nóżkami.

Nowoczesne stoliki nocne

Chociaż, jak było wspomniane już wcześniej, bez trudu można wskazać różnice pomiędzy stolikiem a szafką nocną, to jednak potocznie określenia te używane są bardzo często zamiennie. Szafki nocne do sypialni z szufladkami mogą służyć do przechowywania w nich rzeczy, które niekoniecznie muszą leżeć na widoku. Trzeba pamiętać, że szafki nocne do sypialni powinny mieć taką wysokość jak łóżko (albo materac), wtedy korzystanie z nich będzie najbardziej komfortowe. Obecnie na rynku znaleźć można designerskie szafki nocne, które zadowoloną zarówno fanów stylu klasycznego, jak i tych którzy stawiają na aranżacje nowoczesne. Meble te posiadają niezwykle bogatą kolorystykę, nie wspominając już nawet o kształtach, które są niezwykle różnorodne. Od falowanych nóżek aż po asymetryczne blaty i boki szafeczek. Jeśli zaś chodzi o materiały wykonania, najczęściej spotkać się można z szafkami drewnianymi, z litowej płyty albo z metalowymi. Zdarzają się również szafki plastikowe i szklane. Dzięki takiej rozbieżności można dopasować je do własnego gustu, rodzaju posiadanego łóżka i ogólnego wystroju sypialni. Kupując tego rodzaju meble przez Internet, w sklepie online bardzo często można od razu dopasowywać je do ram łóżek znajdujących się w innych kategoriach. Takie zakupy są wtedy bardzo proste i przyjemne.

Źródło tekstu https://idealdesign.pl/designerskie-lawy-stoliki-kawowe-do-salonu