Skip to content Skip to footer

Czym mogą różnić się od siebie wiadra plastikowe?

Jakie jest wiadro każdy widzi. Mogłoby się, więc wydawać, że każde jest takie samo. Są to jednak pozory. Każdy producent wiader może udowodnić Ci, że jego oferta zawiera przynajmniej kilka różnych rodzajów tych pojemników. Czym mogą się od siebie różnić? Dlaczego jest ich tak dużo?

Kształt

Przede wszystkim wiadra plastikowe mogą mieć różny kształt. Najbardziej popularne są te okrągłe. To klasyczny model. Dość powszechne są też wiadra o podstawie w kształcie kwadratu lub prostokąta. Ich zaletą jest to, że łatwiej się je przechowuje. Miejsce na palecie można wykorzystać w pełni, podczas gdy okrągłe wiadra pozostawiają luki. Trzeba też pamiętać, że niezależnie od kształtu wiadra tak samo pełnią swoją funkcję. Ciecz lub sypkie artykuły bez trudu przyjmują kształt pojemnika, w którym się znajdą.

Wiadra plastikowe produkcja z pokrywą

Wiele wiader można kupić w zestawie z dopasowaną pokrywą. Jest ona formą zabezpieczenia zawartości pojemnika. Musisz jednak wiedzieć, że pokrywy mogą być różne. Niektóre z nich łatwo się ściąga i mają specjalny uchwyt. Są one jednak mało praktyczne, bo przeszkadzają w sztaplowaniu wiader. Alternatywą dla nich są szczelne pokrywki, które ciasno dopasowują się do wiadra. Są one zdecydowanie bardziej praktyczne, jeśli chodzi o ich przechowywanie.

Wiadra plastikowe producent – tworzywo

Na pewno wiesz, że rodzajów tworzyw sztucznych jest wiele. Wiadra mogą, więc być wyprodukowane z różnych materiałów. Wiąże się to z tym, że gotowy produkt będzie też różnił się wyglądem oraz cechami charakterystycznymi. Najbardziej powszechnym materiałem jest HDPE, czyli polietylen o dużej gęstości. Jest twardy i dość mocny. Charakteryzuje się też ładnym połyskiem. Nie nadaje się jednak do przechowywania produktów o kwaśnym odczynie.

Gabaryty

Oczywiście, wiadra mogą też mieć różne gabaryty. Wyraża się je pojemnością, średnicą podstawy lub wysokością. Każdy z tych parametrów dostarcza informacji na temat wielkości samego pojemnika oraz tego, ile produktu można w nim przechowywać. Wiele zależy od ciężaru gotowego produktu, który ma trafić do wiadra. Im jest on cięższy, tym mniejsze powinno być wiadro. Dzięki temu nie będzie problemów z ręcznym przenoszeniem go z miejsca na miejsce. Błędem jest umieszczanie cieczy o dużej gęstości we wiadrach o dużej pojemności. W takim wypadku do ich przenoszenia może potrzebny być wózek.