Skip to content Skip to footer

Czym kierować się przy wyborze ekspresu do kawy do biura?

Ekspres oraz dobra jakościowo, aromatyczna kawa do biura to podstawowa inwestycja, by uprzyjemnić pracownikom wykonywanie swoich codziennych obowiązków, ale także poprawić wizerunek firmy w oczach klientów. Jakimi czynnikami należy się kierować wybierając sprzęt do biura? Między innymi tym, ile kaw codziennie jest wypijanych w miejscu pracy.

Małe, kameralne biuro

W każdym przypadku warto postawić na sprzęt bezawaryjny, znanej firmy. Często psujący się ekspres do kawy może bowiem dezorganizować pracę biura. Do niewielkiej firmy, w której dziennie wypija się jedynie kilka filiżanek kawy wystarczy ekspres kapsułkowy. Kawa do biura kupowana do tego, by powstawała właśnie w takim urządzeniu to dziś markowy, pyszny napój, świeżo zmielony i szczelnie zapakowany.

Ekspresy kapsułkowe są proste w obsłudze i tanie. Inną alternatywą jest najprostszy tradycyjny ekspres ciśnieniowy, taki jak do użytku domowego. Ma on przewagę nad tym kapsułkowym, ponieważ w tym wypadku kawa mielona jest bezpośrednio przed zaparzeniem.

Średniej wielkości firma

Jeżeli w biurze codziennie parzy się około kilkunastu kaw dla pracowników oraz klientów, ekspres musi być znacznie bardziej wytrzymały na intensywną eksploatację. W dalszym ciągu jednak te potrzeby zaspokoi urządzenie ze średniej półki cenowej. Warto zwrócić uwagę na to, by było wielofunkcyjne i pozwalało na szybkie przygotowanie więcej niż jednej filiżanki kawy do biura.

Cenne funkcje, to na przykład podgrzewanie i spienianie mleka. Jak wskazują szacunki, około 80% kawoszy preferuje bowiem kawę z mlekiem. Przy okazji eksploatacji takiego ekspresu nie wolno zapomnieć o regularnej jego konserwacji, szczególnie czyszczeniu systemu mlecznego. W innym wypadku łatwo o poważniejszą awarię.

Kawa w dużym przedsiębiorstwie

W dużych biurach wypija się nawet kilkadziesiąt filiżanek kawy dziennie, więc z pewnością nie wystarczy zakup jednego urządzenia. W takiej sytuacji najkorzystniejszą opcją dla firm, pozwalającą się cieszyć pyszną kawą do biura jest leasing kilku sprzętów znanych firm.

W korzystnym pakiecie płaci się za taką usługę od kilkudziesięciu złotych za użytkowanie jednego ekspresu, jeżeli tylko kawa do biura jest zamawiana regularnie. Po zakończeniu umowy leasingowania niekiedy istnieje nawet możliwość wykupu ekspresu za symboliczną cenę, albo otrzymania go za darmo. Oczywiście oprócz opcji leasingu, szefostwo może zdecydować się także na zakup ekspresów i kawy do biura. Taką inwestycję można odliczyć od podatku, jako koszt prowadzenia działalności.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco