Skip to content Skip to footer

Czy warto kupić tanie części do maszyn rolniczych?

Warto mieć świadomość, że awarie sprzętu rolniczego bardzo często wiążą się z bardzo dużym wydatkiem. W sytuacji, gdy dana osoba będzie w stanie poradzić sobie z określona usterką samodzielnie, wtedy budżet będzie uszczuplony tylko i wyłącznie o zakup właściwych części. Czy warto jednak kupować tanie części do maszyn rolniczych?

Czy warto kupić tanie części do maszyn rolniczych?

Warto mieć świadomość, żę za zakupem takich części przemawia przede wszystkim cena, która będzie niższa od 40 do 60% w porównaniu do zakupu nowych części do maszyn rolniczych renomowanych producentów. Trzeba mieć zatem świadomość, że różnice są tak duże, że rolnicy bardzo często decydują się na tanie części do maszyn rolniczych. Oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, że niższa cena będzie wiązała się ze znacznie krótszym czasem eksploatacji.

Brak pewności co do jakości.

Osoby, które podejmą decyzję o zakupie tanich części do maszyn rolniczych nie będą miały żadnej pewności co do przebiegu czy przepracowanych godzin tych maszyn. Należy mieć świadomość, że są to bardzo ważne kwestie związane z zakupem. Jak wiadomo im bardziej będzie wyeksploatowana dana część do maszyn rolniczych tym występuje większe prawdopodobieństwo, że ulegnie zepsuciu. Ewentualne oszczędności będą zatem tylko i wyłącznie pozorne i w ogóle nie współmierne do ewentualnych kosztów, które będą musiały zostać poniesione w przyszłości. Nie ma również żadnego znaczenia, jak dobrze będzie prezentowała się dana część do maszyn rolniczych w dniu zakupu. W przypadku produktów używanych istnieje bowiem bardzo duże ryzyko w kwestii ich sprawności czy stanu technicznego.

Bardzo łatwa dostępność

Ogromnym atutem tanich i jednocześnie używanych części do maszyn rolniczych jest bardzo łatwy dostęp do nich. Rolnicy nie powinni bowiem mieć żadnych problemów ze znalezieniem na rynku tanich części do maszyn rolniczych najbardziej popularnych i renomowanych marek. Nie ma żadnego znaczenia czy będzie chodziło o układ hydrauliczny, drzwi na osłonę czy sprzęgło. Trzeba także mieć świadomość, że oferta na tanie części do maszyn rolniczych z roku na rok jest coraz szersza.

Brak gwarancji

Trzeba mieć świadomość, że używane i tanie części do maszyn rolniczych w zdecydowanej większości przypadków będą pozyskiwane z demontażu, czyli muszą być przynajmniej wstępnie sprawdzane i selekcjonowane. Trzeba tylko sobie uzmysłowić, że nie będą posiadały praktycznie żadnych gwarancji, więc mogą bardzo szybko ulec awarii.