Skip to content Skip to footer

Jaki aparat ortodontyczny dla dziecka?

Do poradni ortodontycznych co roku zgłasza się coraz więcej rodziców z dziećmi. Trudno powiedzieć, czy ma to związek z coraz częstszymi wadami zgryzu u dzieci czy większą świadomością i troską rodziców. Nie ulega jednak wątpliwości, że leczenie ortodontyczne rozpoczęte we wczesnym wieku szkolnym daje największe szanse na szybkie wyleczenie wad zgryzu i korektę uśmiechu naszych dzieci. Jaki aparat wybrać dla dziecka? Jaki jest dobry ortodonta w Poznaniu?

Dobry ortodonta dziecięcy Poznań

Pierwszy krokiem jest oczywiście wizyta w poradni ortodontycznej lub u dobrego ortodonty dziecięcego. Lekarz przeprowadzi konsultację, oceni sytuację i wybierze najlepszy dla naszego dziecka sposób leczenia oraz rodzaj aparatu ortodontycznego. W poznaniu znajduje się kilku bardzo dobrych lekarzy ortodontów dziecięcych oraz pełna oferta aparatów ortodontycznych Poznań.

Aparaty ortodontyczne Poznań

W Poznaniu dostępna jest pełna oferta aparatów ortodontycznych. Aparaty ortodontyczne Poznań dzielą się przede wszystkim na aparaty zdejmowane i stałe. U dzieci bardzo często stosuje się leczenie za pomocą aparatów zdejmowanych, ponieważ dzieci często nie posiadają jeszcze wszystkich stałych zębów, w związku z tym leczenie aparatem stałym jest w takiej sytuacji nieuzasadnione. Aparaty zdejmowane we wczesnym okresie rozwoju mogą wpływać na kształtowanie się twarzy i korygują lekkie wady zgryzu. Dopiero wówczas, gdy dziecko posiada pełne uzębienie stałe można myśleć o założeniu aparatu stałego, który jest co prawda droższy, ale dużo bardziej skuteczny w leczeniu silnych wad zgryzu. Oferta aparatów ortodontycznych Poznań jest bardzo szeroka. Dobry ortodonta w Poznaniu posiada szereg nowoczesnych rozwiązań z zakresu leczenia wad zgryzu u dzieci i z pewnością dostosuje odpowiednie narzędzia leczenia. W celu znalezienia dobrego ortodonty warto zasięgnąć opinii innych pacjentów, na przykład w internecie wpisując frazę ortodonta dziecięcy Poznań.

Podsumowując najlepszym rozwiązaniem w zakresie leczenia wad zgryzu u dzieci w wieku wczesnoszkolnym jest zastosowanie aparatów zdejmowanych, które skorygują lekkie wady zgryzu u dzieci, które nie posiadają jeszcze wszystkich zębów stałych. Takie aparaty są dużo tańsze od aparatów stałych, dają możliwość zdejmowania ich w określonych sytuacjach i nie uszkadzają szkliwa zębów. Dodatkowo projektowane są indywidualnie do potrzeb pacjenta. Specjaliści ortodonci dziecięcy w Poznaniu posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi i z pewnością dostosują leczenie aparatem ortodontycznym do indywidualnej sytuacji dziecka.