Skip to content Skip to footer

Alzheimer – opieka domowa a może placówka?

Choroba Alzheimera powoduje, że osoba o przeciętnej sprawności seniora staje się niedołężna i traci zdolności intelektualne. Niestety postęp choroby jest nieunikniony, chociaż u jednych osób dzieje się to szybciej, a u innych wolniej. Oczywiste jest, że chora osoba musi mieć zapewnioną opiekę, najpierw tylko niewielką, a potem stałą i wymagającą dużego zaangażowania. Co wybrać, dom opieki alzheimer, a może zdecydować, by osoba pozostała w domu?

Domy opieki warszawa i okolice – dlaczego rozważamy inne opcje?

Nie każdy od razu bierze pod uwagę dom opieki w Warszawie. Oczywiście na początku może nie być to nawet konieczne. Początkowo opieka nad chorym na Alzheimera nie musi się wiązać z dużymi wyrzeczeniami. Stopniowo może się jednak stać nawet pracą fizyczną. Dlatego Domy opieki warszawa i okolice to opcja, która jest warta rozważenia.

Niestety w naszym środowisku i mentalności oddanie osoby chorej do domu opieki wiąże się z myślą o porzuceniu czy pozbyciu się problemu, a przecież wcale tak nie jest. Dlatego też przed wybranie tej opcji rozważamy inne, jak samodzielna opieka czy zatrudnienie pielęgniarki

Domy opieki alzheimer warszawa – dlaczego to dobry wybór?

Samodzielna opieka nad tak bardzo chorym członkiem rodziny może być przytłaczająca. Zatrudnienie wykwalifikowanej pielęgniarki jest zaś bardzo drogie. Zakład opiekuńczo – leczniczy, nastawiony na wsparcie pacjentów z tym schorzeniem to idealne rozwiązanie. Zaopiekuje się fizycznie i emocjonalnie pacjentem wymagającym szczególnej troski. Jeżeli mówimy o domach na odpowiednim poziomie, nie ma żadnych obaw, które byłyby zasadne. Oczywiście trzeba brać pod uwagę to, że placówki mają różne renomy i wybrać odpowiednio.

Dom opieki alzheimer – bezpieczny i spokojny azyl

Dzięki fachowej opiece i obecności lekarzy, a także personelu pomocniczego, można być naprawdę spokojnym o swego bliskiego. Niestety fizycznie nie jest nieraz możliwe, by chorą osobą opiekowali się domownicy, którzy pracują, wychowują dzieci czy też sami cierpią na różne choroby.

Domy opieki alzheimer warszawa zapewniają nie tylko opiekę nad pacjentem, ale niezwykły komfort psychiczny dla jego rodziny, która może odetchnąć z ulgą, ponieważ nie musi się już martwić.