Skip to content Skip to footer

Adopcja czy kupno psa, co wybrać?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jest również jednym z najpopularniejszych zwierząt domowych na całym świecie. Poświęcając czas na spacery i zabawę zyskamy przyjaciela na wiele lat. Psy są także chętnie wybierane przez rodziców. Dzięki temu dzieci lepiej się rozwijają i uczą odpowiedzialności. Możemy kupić psa w hodowli lub adoptować na różne sposoby.

Gdzie znaleźć oferty sprzedaży psów?

Psy na sprzedaż znajdziemy w hodowlach. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy szukają konkretnej rasy. Dzięki temu mamy pewność, że psiak będzie taki jak sobie wymarzyliśmy. Rasowe psy kosztują powyżej tysiąca złotych. Kupując w zarejestrowanej hodowli mamy pewność, że psy są trzymane w dobrych warunkach. Jest to ważne, ponieważ odpowiednie warunki sprawią, że psiak dłużej będzie żył w zdrowiu. Hodowle możemy znaleźć w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę rasowe psy na sprzedaż, i pokaże nam się wiele stron do przeglądnięcia. W ten sam sposób znajdziemy hodowle konkretnej rasy, którą chcielibyśmy kupić.

Skąd adoptować psa?

Psa możemy adoptować od osób prywatnych lub ze schroniska. Ta pierwsza metoda jest bardzo prosta. Wystarczy przeglądnąć portale z ogłoszeniami, na których wyszukamy oferty o nazwie oddam psa za darmo. Dzięki temu zobaczymy wiele psów do adopcji. Często schroniska wystawiają swoje psiaki na tego typu portalach, żeby zwiększyć ich szanse na adopcję. Jednak szukając wymarzonego psa musimy uważnie czytać ogłoszenia. Często ludzie sprzedają psy, ale na portalach z ogłoszeniami dają nagłówek oddam psa za darmo, żeby przyciągnąć potencjalnych klientów. Dlatego, zanim pojedziemy po psiaka warto wcześniej zadzwonić, i dopytać się czy piesek na pewno jest za darmo. Szukając ofert adopcyjnych możemy także wpisać w wyszukiwarkę internetową oddam psa, i dopisać do tego nazwę miasta, w którym mieszkamy. Dzięki temu wyświetlą nam się tylko lokalne oferty adopcyjne.

Oprócz przeglądania ofert w internecie możemy także udać się do schroniska. Na miejscu możemy znaleźć naszego wymarzonego psa. Często pracownicy nie mają czasu na dodawanie zdjęć wszystkich psów w internecie, dlatego na miejscu może zaskoczyć nas widok niektórych psiaków. W niektórych schroniskach adopcja psa nie jest w stu procentach darmowa. Będziemy musieli zapłacić symboliczną kwotę, która jest potrzebna na utrzymanie zwierząt w schronisku. Kwota ta nie przekracza stu złotych.