Skip to content Skip to footer

3 powody, dla których warto zorganizować urodziny w sali zabaw

Urodziny dla dzieci nie muszą być organizowane w domu. Świetną opcją jest możliwość skorzystania z sali zabaw, która wydaje się idealnym miejscem imprez kilkulatków. Jakie są trzy największe atuty takiego rozwiązania?

Komfort

Zorganizowanie urodzin dla dzieci w domu często z różnych względów przerasta rodziców. Czasem chodzi o warunki lokalowe, innym razem o brak czasu na przygotowanie wszystkiego. Niekiedy rodzice mają też obawy, czy poradzą sobie z okiełznaniem większej grupy dzieci i samodzielnym zapewnieniem im interesujących zajęć na kilka godzin.

Przyjęcie w sali zabaw to ogromna wygoda – po prostu rezerwuje się termin w lokalu, ustala szczegóły z personelem (koszt, czas trwania imprezy, rodzaje atrakcji itp.), zaprasza gości i kupuje tort. Za resztę odpowiada animator i pozostałe osoby z obsługi. Rodzice jedynie nadzorują całość, nie muszą jednak przygotowywać dekoracji ani wymyślać odpowiednio ciekawych zabaw. Komfort dotyczy tu również uczestników. Dzieci mają znacznie więcej miejsca niż w mieszkaniu.

Bezpieczeństwo i opieka

Zawsze tam, gdzie są dzieci, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Niestety, mieszkanie nie zawsze jest dostosowane do odwiedzin licznej gromadki maluchów. W domu często znajdują się rozmaite sprzęty, meble, dekoracje czy zwierzęta, które przy większej ilości dzieci mogą stwarzać zagrożenie. Pozbywanie się takich elementów na czas trwania imprezy jest czasochłonne, a niekiedy niemożliwe.

Na szczęście lokale, które oferują możliwość organizacji kinderbalów, zwykle są świetnie dostosowane do obecności maluchów. W przypadku dużej grupy kilkulatków normą jest harmider, dlatego warto urodziny dla dzieci organizować tam, gdzie są do tego warunki. Sala zabaw to dobry wybór – maluchy są bezpieczne i mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanych animatorów.

Doskonała zabawa

Dzieci nie znoszą nudy, za to uwielbiają wszelkiego rodzaju atrakcje, zwłaszcza takie, z którymi nie mają do czynienia każdego dnia. Taką rozrywkę zapewnić mogą urodziny zorganizowane poza domem. Sala zabaw to opcja, która spełni oczekiwania zarówno jubilata i jego gości, jak i rodziców. Można tu liczyć na ciekawie spędzony czasu wśród nieznanych dotąd sprzętów, zabawek i gadżetów.

Podczas planowania urodzin dla dzieci w wynajętej sali warto zapytać o szczegóły właścicieli lokalu. Firmy organizujące kinderbale często oferują całą listę atrakcji i tematów przewodnich zabaw. Można zatem wybrać usługi, które odpowiadają potrzebom solenizanta i będą adekwatne do jego wieku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.