Moda męska przeszła w ciągu ostatnich dziesięcioleci ogromne przemiany. W codziennym użyciu pojawiła się większa gama kolorów, wzorów i krojów, a sami faceci zaczęli bawić się coraz swobodniej swoim stylem. Dotyczy to również ubioru formalnego, w tym koszul, wśród których prym zaczęły wieść estetyczne, dopasowane do ciała modele.
Koszule slim-fit – dlaczego to dobry pomysł?
Na całe szczęście współcześni mężczyźni nie są już skazani na workowate, obszerne fasony koszul, stanowiące do niedawna jedyne dostępne w sklepach opcje. Obecnie każdy poważny producent koszul męskich dba, by w jego asortymencie znalazły się modele podkreślające sylwetkę noszącego.
Slim-fit to krój nie tylko dla szczupłych facetów – nie powinni się go też obawiać panowie, którzy mają trochę więcej ciała. W rzeczywistości nic tak nie pogrubia, jak niedopasowane, zniekształcające sylwetkę ubrania. Sięganie po koszule, które podkreślą i wyeksponują naturalne atuty, których nie brakuje żadnej sylwetce, to murowany sposób na sukces stylistyczny.
Koszule slim-fit do garnituru
Garnitury, które obecnie można kupić na dziale męskim, również przeszły długą drogę. Zarówno marynarkom, jak i spodniom ubyło nieco długości, zyskały za to znacznie na kroju i wachlarzu dostępnych materiałów.
Z tego względu zakup dopasowanej do sylwetki koszuli u dobrego producenta koszul męskich to decyzja, która wpłynie pozytywnie na wygląd formalnego ubioru każdego mężczyzny. Nawet obowiązkowy, biurowy dresscode może być okazją, by zaprezentować otoczeniu swój styl, jeśli spod rozpiętej marynarki widoczna będzie koszula z wcięciem w talii, idealnie przylegająca do ramion i obojczyków.
Koszule slim-fit w stylu casual
Tego rodzaju koszule równie znakomicie sprawdzają się solo, w zestawie z wąskimi dżinsami lub spodniami-rurkami na wieczorne wyjście do klubu czy na koncert. Tutaj mamy już większe pole do popisu, jeśli chodzi o kolory czy nawet nadruki – morska czy purpurowa koszula może stać się mocnym akcentem w połączeniu ze stonowanym spodniami w czerni albo szarości.
Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na materiał, z którego będzie wykonana koszula. Jeśli kupujemy ją z godnego zaufania źródła, jak renomowany producent koszul męskich, nie powinna mieć zbyt dużej domieszki sztucznych włókien. Co prawda pomaga ona koszulom wyglądać dobrze bez gruntownego prasowania, ceną za to jest jednak uniemożliwienie skórze właściwej perspiracji.