Skip to content Skip to footer

Co warto wiedzieć na temat domu opieki?

Osoby w starszym wieku często potrzebują nieustającej opieki i wsparcia ze strony osób trzecich. Niestety starość to czas, gdy pojawia się niedołężność, problemy zdrowotne, trudności z pamięcią. To właśnie wtedy dom opieki będzie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli nie można zapewnić codziennego wsparcia dla swoich starszych rodziców lub dziadków, warto rozważyć tę opcję.

Domy opieki Warszawa i okolice

W Polsce funkcjonują państwowe oraz prywatne domy opieki. Do tych pierwszych należy zdobyć skierowanie, o co niestety niełatwo. Poza tym na wolne miejsce często trzeba czekać nawet ponad 2 lata. W przypadku osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i zdrowotnej to naprawdę długo. Lepszym rozwiązaniem będzie zatem prywatny dom opieki.

Prywatny dom opieki Alzheimer

W ośrodku prywatnym szybciej można znaleźć miejsce, chociaż nie zawsze jest ono dostępne z dnia na dzień. W takim miejscu znajdzie się fachową opiekę dla swojej bliskiej starszej osoby, w tym również medyczną, terapeutyczną, rehabilitacyjną. To właśnie dzięki temu zaspokojone są wszystkie najważniejsze potrzeby osoby starszej. Jej zdrowie jest monitorowane na bieżąco.

Dom opieki Alzheimer – dla kogo?

Kto może mieszkać w domu opieki dla osób starszych? Najczęściej to miejsce wybierane jest dla ludzi, których stan zdrowia pogorszył się w związku z otępieniem. Mogą to być osoby z Alzheimerem, ale też innymi otępieniami, które mają trudności z funkcjonowaniem pamięci, myślenia, uwagi. Często czują się zagubione, przestraszone, stąd też ich nastrój bywa dysforyczny. Pomoc wykwalifikowanego personelu pozwala lepiej radzić sobie na co dzień. Istotne jest również towarzystwo innych osób w podobnym wieku.

Jak znaleźć dobre Domy opieki warszawa i okolice?

Na co zwracać uwagę, gdy szukamy dobrego domu opieki dla swojej bliskiej osoby? Istotne są różne czynniki. Warto rozważyć lokalizację, cenę, ale też dostęp do specjalistów. W niektórych domach na stałe zatrudnieni są fizjoterapeuci, psycholog, terapeuci poznawczy. To właśnie ci specjaliści, współpracując ze sobą w zespole, wspierają osoby starsze w ich codziennym funkcjonowaniu, prowadząc różnego rodzaju zajęcia, które usprawniają człowieka. To pozwala spowolnić postępowanie choroby.