Skip to content Skip to footer

Sanidenn tabs – biopreparat do oczyszczalni ścieków

W wielu przydomowych oczyszczalniach ścieków, ale również w nowoczesnych systemach kanalizacyjnych z szambami, sięga się po specjalistyczne biopreparaty, aby w ten sposób zadbać o drożność instalacji oraz o środowisko. Preparaty wykorzystujące specjalne szczepy bakterii mogą mieć różną postać. Najczęściej są dostępne jako preparaty w proszku, czasem – jak sanidenn tabs – mogą być preparatem opartym na wygodnych w użyciu tabletkach, które rozpuszcza się w toaletach i w ten sposób wprowadza do systemu kanalizacyjnego.

Jak działają biopreparaty


Każdy biopreparat musi zostać wprowadzony do systemu kanalizacji, aby mógł się dostać do oczyszczalni. Ich działanie wykorzystuje obecność bakterii, które likwidują nieprzyjemne zapachy, ale również przyspieszają rozkład osadów dennych czy zapobiegają powstawaniu kożuchów na powierzchni ścieków. Zdolność do wiązania metali ciężkich oraz do rozkładania szkodliwych substancji to kolejne powody, dla których warto sięgnąć po biopreparaty. Dzięki zdolności do upłynniania osadów dennych biopreparat zmniejsza częstotliwość opróżniania zbiorników szamb. Bakterie zawarte w biopreparatach pomagają także w udrożnieniu systemu kanalizacyjnego oraz drenażowego, przy czym są one równie efektywne w warunkach tlenowych, jak i beztlenowych. W budynkach inwentarskich stosowanie biopreparatów ma duży wpływ na warunki sanitarne.

Bezpieczne stosowanie biopreparatów


Sanidenn tabs to biopreparat, który jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia ludzi i zwierząt, ale również dla środowiska. Można go stosować zarówno w przydomowych oczyszczalniach, jak i w systemach kanalizacyjnych w budynkach gospodarskich i inwentarskich. W zależności od rodzaju budynku i systemu kanalizacyjnego różna będzie rekomendowana przez producenta dawka preparatu oraz częstotliwość jego stosowania. Najważniejsze powody, dla których warto sięgnąć po sanidenn w tabletkach, to szybki rozkład kożuchów powierzchniowych oraz wszelkich substancji szkodliwych, w tym również zahamowanie rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych.